1616695548 file exp icons 1280x720 1 - به روز رسانی جدید ویندوز 10 با تغییر آیکون ها همراه خواهد بود
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مایکروسافت امروز اعلام کرد، به روز رسانی نسخه 21343 ویندوز 10، رابط کاربری این سیستم عامل را دستخوش تغییراتی اساسی خواهد کرد.

به گفته مایکروسافت طراحی این آیکون ها سال گذشته آغاز شده است، و آیکون های اصلی و پایه ویندوز به علاوه نرم افزار امنیت ویندوز و آیکون های Notepad را شامل خواهد شد. مایکروسافت به کاربران اخطار داد که به روز رسانی بی نسخه 21343،  باعث می شود تمامی پوشه های موجود در Quick Access ویندوز حذف شوند. پس به کاربران پیشنهاد میشود قبل از بروز رسانی از این پوشه ها یادداشت برداری کنند و یا تا زمانی که این مشکل برطرف شود، بروز رسانی ویندوز را عقب بیاندازند.
1616695508 file exp icons 2 - به روز رسانی جدید ویندوز 10 با تغییر آیکون ها همراه خواهد بود
به گزارش مجله هاسترتک، این تغییرات همچنین برخی پوشه ها و آیکون های پیش فرض ویندوز را تحت شعاع قرار میدهد، که به جهت ایجاد یکپارچگی در بین آیکون های نرم افزار های دیگر مایکروسافت با ویندوز صورت گرفته است. دیگر تغییرات چشم گیر شامل آیکون هایی جدید پوشه های اصلی مثل Desktop Documents, Downloads و Pictures و یا حتی Recycle bin می شود، که برای سهولت تشخیص و متمایز کردن آن ها از یگدیگر طراحی شده اند.

البته این بروز رسانی فقط آیکون ها را مورد هدف قرار نداده است. Windows Sandbox و Microsoft Defender Application Guard نیز دستخوش تغییراتی شده اند. مایکروسافت با طراحی runtime جدیدی برای این دو، سبب شده تا راه آندازی آن ها سریع تر و حجم آنها نیز سبک تر شوند. مایکروسافت در این باره اعلام کرد، احتمال اینکه کاربران با مشکل سازگاری اپلیکشین ها در داخل Windows Sandbox برخورد کنند بسیار کم است، اما با این حال ممکن است به دلیل تغییرات زیادی که در Sandbox صورت گرفته برخی کاربران با مشکلاتی روبرو شوند.
متاورس چیست؟ همه چیز درباره آینده اینترنت
> > >

با توجه به اینکه سال های طولانی است که کاربران ویندوز به رابط کاربری عادت کرده اند، این تغییرات بنیادی و بزرگ میتواند در چشم بسیار مثبت و یا منفی بیاید. در هر حال مایکروسافت قدم مثبتی در بهینه سازی و کاربر دوست بودن فضای ویندوز برداشته است. لیست کامل این تغییرات را میتوانید در اینجا مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *