تریلر جدید Mass Effect: Legendary Edition تغییرات گرافیکی بازی را به رخ می کشد

هفته گذشته بایوور (BioWare) با انتشار خبری، از تغییرات گیم پلی نسخه ریمستر شده (Remaster) بازی مس افکت با نام Mass Effect: Legendary Edition رونمایی کرد و در عین حال وعده داد که به زودی با اخباری در رابطه با گرافیک بازی باز خواهد گشت. بایوور امروز با عرضه تریلری جدید از بازی به وعده خود عمل کرد.

همانطور که ممکن است، انتظار داشته باشید، تغییرات گرافیکی بازی در نسخه ریمستر شده نسبت به چشمگیر است، که جای تعبجب ندارد. عنوان اول بازی مس افکت حدود 15 سال پیش عرضه شد و عنوان سوم بازی که جدیدترین بازی مجموعه Mass Effect: Legendary Edition است حدود 10 سال پیش عرضه شد. هر تغییر گرافیکی در این بازی به راحتی به چشم خواهد آمد و تغییر بزرگی محسوب خواهد شد.

در تریلر منتشر شده، میتوان گرافیک نسخه اصلی و نسخه ریمستر را در کنار یکدیگر مشاهده کرد که تغییرات ایجاد شده را به راحتی به رخ می کشد. در این بین، بالارفتن کیفیت نور پردازی و ذرات بیشتر از بقیه تغییرات به چشم می آید و  تغییرات گسترده ای در کیفیت و بافت لباس ها و زره ها می توان مشاهده کرد. همچنین با کمی دقت متوجه می شوید که بایوور بهینه سازی های متعددی در Shader های چشم های کارکتر ها ایجاد کرده است. این تغییرات با اینکه جزئی هستند ولی در نمای کلی تغییرات زیادی ایجاد می کنند، و این تصور را پدید می آورند که گرافیک بازی بسیار تغییر کرده است.

طی خبری که هفته گذشته توسط بایوور درباره تغییرات گیم پلی بازی منتشر شد، این کمپانی توضیحات مفصلی درباره برنامه های تیم برای تغییرات گرافیکی بازی داد و اعلام کرد که تیم مس افکت در حال بروز رسانی و بهینه سازی بافت های (texture) استفاده شده در هر سه نسخه از بازی است، و ادعا کرد که مجموع بافت های تغییر داده شده در نسخه ریمستر در مجموع به بیش از 30 هزار عدد میرسد. در ادامه نیز شاهد تصاویر مقایسه تغییرات صورت گرفته در منو های ساخت شخصیت و تغییرات اسلایدر ها در طراحی شخصیت بودیم.

ستاره شناسان نوع جدیدی از انفجار ستاره را کشف کردند که هیپرنوا مغناطیسی-چرخشی نام دارد
بیشتر

اگر این تغییرات گرافیکی را در کنار تریلر جدید منتشر شده قرار دهیم و تغییرات گیم پلی بازی را نیز مدنظر بگیریم می توان گفت که به راستی نام Legendary Edition برازنده این ریمستر خواهد بود. این بازی روز 14 می سال جاری برای کنسول های Xbox One, PlayStation 4 و کامپیوتر های شخصی عرضه خواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا بایوور برنامه ای برای عرضه این بازی برو روی کنسول های نسل جدید دارد یا خیر.

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

تریلر جدید Mass Effect: Legendary Edition تغییرات گرافیکی بازی را به رخ می کشد

خواندن مطلب بعدی ←

قابلیت لایک ممکن است از اینستاگرام حذف شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *