1618765329 ddr5 10000 768x768 1 - نسل بعدی حافظه های DDR سرعت سرسام آوری خواهند داشت
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
تولید کننده حافظه چینی نتاک (Netac) به تازگی مجموعه ای از ماژول های حافظه DDR5 از کمپانی میکرون (Micron) دریافت کرده است، و روز سه شنبه این کمپانی اعلام کرد که اماده است تا این ماژول ها را در نهایت توانشان مورد آزمایش قرار دهد.

به گزارش سایت خبری IT Home این ماژول ها در دپارتمان تحقیق و توسعه نتاک تحت بررسی هستند، و در آزمایش های انجام شده ماژول ها تا سرعت سرسام آور 10.000 مگاهرتز بر ثانیه اورکلاک خواهند شد. همانطور که ممکن است اطلاع داشته باشید ماژول های DDR4 معمولا تا 3200 مگاهرتز سرعت دارند و برخی کیت های مدل بالای این سری ماژول ها تا سرعت 6000 مگاهرتز پیشرفته اند، پس شنیدن رقم 10.000 باعث تعجب بسیاری شده است.

درحال حاضر این کمپانی در حال آزمایش و تنظیم ولتاژ و تایمینگ این کیت ها است تا به سرعت مورد نظر با ثبات قابل قبولی برسند.ولی این احتمال وجود دارد که سرعت 10.000 مگاهرتز فقط توان کلی ماژول های DDR5 را نشان دهد و محصولات نهایی تولید شده برای مصرف کننده سرعتی پایین تر داشته باشند. سرعت اعلام شده از سوی میکرون برای ماژول های DDR5 6400 مگاترنسفر بر ثانیه است و نتاک قصد دارد نهایت استفاده را از سرعت این ماژول ها ببرد. حتی اگر دسترسی به سرعت 10.000 مگاهرتز در محصولات مصرف کننده ممکن نباشید، ارزان ترین و کند ترین رم های DDR5 به راحتی سریع تر از قوی ترین و گرانترین رم های DDR4 عمل خواهند کرد. و در کنار این سرعت بالا با ثبات ولتاژ و تایمینگ بسیار پایینی همراه خواهد بود.

تراشه های کامپیوتری شبیه مغز، از جنس عسل (ممریستور)
> > >

نتاک به زودی نتایج این آزمایشات را اعلام خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *