1625322820 cardo drag iss 1280x720 1 - ناسا خروج محموله SpaceX Dragon از ISS را انجام می دهد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
ناسا تأیید کرده است که خروج کپسول بار SpaceX Dragon از ISS را انجام خواهد داد. عزیمت در روز سه شنبه، 6 ژوئیه انجام می شود و کپسول در روز پنجشنبه، 8 ژوئیه در اقیانوس اطلس سقوط می کند. پس از موفقیت، اسپیس ایکس 22 مأموریت خدمات تأمین برق تجاری را زیر کمربند خود خواهد داشت.
این کپسول با تقریباً 5000 پوند آزمایش علمی و محموله دیگر از ISS خارج می شود. پوشش حرکت زنده از ساعت 10:45 AM EDT از سه شنبه 6 جولای از طریق تلویزیون ناسا، وب سایت ناسا و برنامه ناسا آغاز می شود. جالب است بدانید که ناسا می گوید پوشش زیادی در اقیانوس اطلس را فراهم نخواهد کرد.
SpaceX شروع به خروج کپسول از راه دور از تاسیسات خود در هاثورن، کالیفرنیا خواهد کرد. در حال حاضر، Dragon به پورت فضایی ماژول ISS Harmony متصل شده است. در حالی که پوشش رویدادهای عزیمت از ساعت 10:45 صبح EDT آغاز می شود، ماژول بار Dragon قرار است ساعت 11 صبح ISS را جدا کند. ناسا می گوید این کپسول پنج دقیقه قبل از اینکه درایورهای خود را برای شروع سفر به زمین آتش بزند، از نظر فیزیکی از ISS جدا می شود.
هنگامی که کپسول برای ایمنی به اندازه کافی از ISS فاصله بگیرد، درایورهای خود را شلیک می کند تا سوخت را از بین ببرد و منجر به ورود مجدد آن به جو زمین شود. ناسا انتظار دارد که فضاپیما حوالی نیمه شب پنجشنبه، 8 ژوئیه در اقیانوس اطلس سقوط کند. ناسا می گوید این کپسول در اقیانوس اطلس می افتد تا بازگشت سریع آزمایش های علوم حیاتی روی کپسول را امکان پذیر کند.
آزمایشات بازیابی شده به مرکز پردازش ایستگاه فضایی ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا منتقل می شود. از بازه زمانی کوتاه تری برای حمل و نقل استفاده می شود تا محققان بتوانند داده های حاصل از آزمایشات را با کمترین میزان قرار گرفتن در معرض جاذبه برای آن آزمایشات جمع آوری کنند. کپسول دراگون در 3 ژوئن راه اندازی شد و بیش از 7300 پوند بار تحویل داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *