• 31 اردیبهشت 1403
1625330040 nasa software 1280x720 1 - نرم افزار های ناسا که برای کاوش در فضا توسعه داده شده اند در دسترس عموم قرار دارد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بسیاری از افراد مطلع نیستند که ناسا مجموعه ای عظیم از نرم افزار های خاص را برای دانلود در دسترس عموم قرار داده است. این نرم افزار ها کاملا رایگان بوده و تقریبا همه آن ها برای کاوش در فضا و طراحی فضاپیما ها و راکت های ناسا طراحی شده اند. در حال حاضر به این کاتالوگ حدود 180 نرم افزار جدید نیز اضافه شده است.

به گزارش هاسترتک به نقل از ناسا این برنامه ها برای استفاده دولت ها، آژانس ها، تولیدکنندگان و محققان بهینه شده اند. در بین این نرم افزار ها برنامه ای به نام TetrUSS وجود دارد، که یک برنامه محاسبه دینامیک روان است که توسط ناسا توسعه داده شده است. این برنامه در ابتدا برای کمک به مهندسان در طراحی شکل هواپیماها برای کاهش میزان درگ و افزایش بهره وری سوخت طراحی شده است. در حال حاضر این برنامه در آمریکا در دسترس است و جزو پر دانلودترین نرم افزار های ناسا محسوب می شود.به گفته ناسا TetrUSS در طراحی، هواپیما ها، خودرو ها و حتی قایق ها استفاده شده است. همچنین در بررسی ایرودینامیک ساختمان ها و کمک به بررسی سقوط هواپیما ها مورد استفاده قرار گرفته است.

یکی دیگر از برنامه های پر استفاده ناسا WorldWind نام دارد. این آژانس فضایی اعلام کرده است که گاهی برخی داده های ارسال شده توسط ماهواره ها به راحتی قابل استفاده نیستند و برنامه WorldWind این داده ها را برای ناسا تصویر سازی می کند و آن را بر روی گوی شبیه سازی شده از روی زمین پیاده سازی کرده که به گفته کاربران شباهت به یک بازی کامپیوتری دارد.کاربرانی که از این نرم افزار استفاده می کنند میتوانند از فاصله بین ارتفاع ماهواره ها، تا هر نقطه از سطح زمین را بزرگنمایی کنند. این برنامه برای مانیتورینگ منابع زمین استفاده می شود و گاهی با تولید نقشه هایی بر اساس داده های ماهواره ها، به ماموران دریای کمک رسانی می کند.

ناسا در پی حفاری بر روی ماه: چالش های این اقدامات چیست؟
> > >

ناسا میگوید برنامه های محیطی علمی متعددی در این مجموعه یافت می شود که استفاده های مختلفی دارند و به طور کاملا رایگان در دسترس هستند.یکی از این برنامه ها برای محاسبه سیستم های انرژی خورشیدی و میزان انرژی لازم برای سلول های سوخت و سلول های انرژی خورشیدی و باتری ها استفاده می شود. یکی دیگر از این برنامه ها مدل های سفینه های فضایی را تجزیه و تحلیل کرده و میزان آمادگی آن برای پرواز را تشخیص می دهد و بر اساس آن فیدبک های طراحی ارائه می دهد. در حال حاضر حدود 800 برنامه مختلف در کاتالوگ نرم افزار های ناسا برای دانلود عمومی وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *