1618918102 ing hc - ناسا ویدئویی بارزولوشن بالا از اولین پرواز هلیکوپتر نبوغ منتشر کرد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
بعد از هفته ها آزمایش و تست هلیکوپتر نبوغ (Ingenuity) برای اولین بار بر روی مریخ به پرواز در آمد.

چند روز قبل هلیکوپتر نبوغ دومین تست چرخش پره خود را با موفقیت گذراند و ناسا اعلام کرد که به زودی اولین پرواز آزمایشی این هلیکوپتر به اجرا در خواهد آمد. حال ناسا ویدئویی نسبتا با کیفیت با رزولوشن بالا از پرواز اولین ماشین ساخت شده با دست انسان بر روی سیاره مریخ را به اشتراک گذاشته است. این ویدئو شامل مراحل بلند شدن و فرود هلیکوپتر می شود. این پرواز توسط دوربین Mastcam-Z کاوشگر استقامت (Perseverance) که در نزدیکی هلیکوپتر پارک شده، تصویر برداری شده است. استقامت در حین تصویر برداری از این پرواز در فاصله 65 متری از هلیکوپتر بر روی چشم انداز Van Zyl در نزدیکی دره Jezero قرار دارد.

این هلیکوپتر از این فاصله بسیار کوچک به نظر میرسد و تقریبا در فضای بیابان مانند مریخ گم می شود. اگر در لحظه شروع پرواز به دقت به این هلیکوپتر نگاه نکنید به نظر میرسد که هلیکوپتر فقط کمی دورتر بر روی یکی از صخره ها پارک شده است. نبوغ در این ویدئو به آرامی از سطح مریخ بلند شده، و پس از چند ثانیه شناور بودن در جو مریخ به آرامی بر روی سطح سیاره فرود می آید. به گفته ناسا هلیکوپتر نبوغ در این پرواز تا سه متر از سطح مریخ فاصله گرفته است.

هلیکوپتر نبوغ با کمتر از 2 کیلوگرم وزن و با 2 پره که درخلاف جهت یکدیگر به چرخش در می آیند، یک نوع اثبات تکنولوژی به حساب می آید، که ناسا امیدوار است در آینده روش مناسبی برای جستجو و کشف بر روی سطح سیاره سرخ باشد. پرواز موفقیت آمیز این هلیکوپتر در 19 آوریل 2021، یک دست آورد تاریخی برای بشریت به حساب می آید که درهای بسیاری را برای کاوش بر روی سیاره مریخ به روی ما باز خواهد کرد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب چقدر هزینه داشته است؟
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *