ناسا در حال طراحی یک هلی کوپتر بزرگتر برای مأموریت های آینده مریخ

ناسا با هلی کوپتر Ingenuity که از هفته ها قبل در سطح مریخ کارش را شروع کرده، موفقیت چشمگیری داشته است. با موفقیت هلی کوپتر Ingenuity، مهندسان ناسا در حال حاضر به دنبال مفاهیمی برای موتور روتور بزرگتر و با توانایی بالاتری هستند که می تواند برای مأموریت های آینده استفاده شود.
ناسا امیدوار است که بتواند پرواز با بالگرد Ingenuity و انجام مأموریت های بیشتر را ادامه دهد. اطلاعاتی که هلی کوپتر جمع آوری می کند از مراحل برنامه ریزی برای طراحی بالگردهای آینده توسط مهندسان JPL، مرکز تحقیقاتی Ames و AeroVironment پشتیبانی می کند. ناسا در حال حاضر در حال بررسی یک وسیله نقلیه پرنده بزرگتر به نام هلیکوپتر علوم مریخ است.
این یک هلی کوپتر شش روتور خواهد بود که وزنی حدود 30 کیلوگرم دارد. برای مقایسه، وزن نبوغ بسیار کمتر است و فقط 1.8 کیلوگرم است. هلیکوپتر Mars Science با جرم اضافی خود می تواند به اندازه پنج کیلوگرم بار علمی حمل کند و در هر مأموریت تا 10 کیلومتر پرواز کند. در حال حاضر، ناسا در حال بررسی کاربردهای علمی است و اینکه با افزودن بعد هوایی به یک مأموریت، چه نوع علمی امکان پذیر است.
ناسا می گوید که داشتن توانایی پرواز به شما این امکان را می دهد تا “مناطق ویژه” مورد علاقه نجومی را بدون خطر آلودگی بررسی کند. یک مأموریت که برنامه ریزی شده است می تواند یک هلیکوپتر بزرگتر مریخ را مورد استفاده قرار دهد که از یک کانال خروجی به نام Mawrth Vallis بازدید می کند که دسترسی آن برای مریخ نوردان سخت است. این نمونه ها را در چندین مکان جمع می کند و بعداً آنها را برای تجزیه و تحلیل برمی گرداند.
یک رمز و راز این است که دقیقاً هزینه ساخت هلیکوپتر مریخ علمی یا زمان ایجاد فرصت پرواز برای هلی کوپتر چیست. وایت پیپر توصیف هلیکوپتر بزرگ علوم مریخ نیز دارای یک طرح هلی کوپتر ساده تر بود که نسخه ای کوچک از ابتکار است. این تیم گفت که جرم و حجم آن به اندازه کافی کم است و باید در تمام فرصت های پرتاب آینده به سطح مریخ مورد توجه قرار گیرد.
با این حال، مقامات ناسا تأیید کرده اند که برای افزودن یک هلی کوپتر جدید برای مأموریت فرودگر بعدی روی مریخ برنامه ای ندارند. ماموریت بعدی Sample Return Lander است که بخشی از برنامه Mars Sample Return است که در حال حاضر  برای قبل از سال 2026 برنامه ریزی شده است.
چین تصاویری از کاوشگر ژورانگ بر روی مریخ منتشر کرد
بیشتر

بنیامین اسدی

بنیامین اسدی

دبیر تکنولوژی و علوم فضایی

→ خواندن مطلب قبلی

فرش سنجش تاکتیکی MIT وضعیت و حرکات انسان را بدون دوربین تخمین می زند

خواندن مطلب بعدی ←

گیم پلی نسخه ی نمایشی تست عملکرد آنلاین دموی بازی PES 2022

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *