لباس فضانوردی جدید ناسا تا سال 2025 آماده خواهند شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ناسا برای ارسال فضانوردان به ماه برای ماموریت آرتمیس 1، نیاز به لباس فضانوردی جدید دارد، و حال میدانیم که ساخت آن بر عهده چه کسی است: Axiom Space و Collins Aerospace.

این دو کمپانی نسل جدیدی از لباس فضانوردی را توسعه خواهند داد که برای پیاده نوردی فضایی بر روی ایستگاه بین المللی فضایی و اکتشاف بر روی ماه استفاده خواهند شد.

ناسا میگوید که استاندارد های امنیتی و تکنیکی ابزار xEMU یا Exploration Extravehicular Mobility Unit را تعریف کرده است، اما طراحی، توسعه، ویژگی ها و صدور گواهینامه های لازم و همچنین ساخت ابزار پیشتیبانی مورد نیاز، بر عهده این همکاران خواهد بود.

به گزارش ناسا این لباس ها پس از آزمایش بر روی ایستگاه فضایی بین المللی و یا در محیط شبیه سازی شده، تا سال 2025 آماده خواهند شد.

این در حالی است که ناسا در انتظار ساخت ابزار دیگری هماننند فرودگر ماه است که توسط اسپیس اکس و برخی کمپانی های دیگر در دست طراحی است. اما در دست داشتن لباس های فضانوردی جدید از مهم ترین تکالیف ناسا برای ماموریت های آینده است.

در حال حاضر فضانوردان همچنان به لباس های فضایی که 45 سال پیش ساخته شده اند تکیه کرده اند که برای برنامه شاتل فضایی طراحی شده بودند.

طی گزارشی در آگوست سال 2021، ناسا اعلام کرد که برنامه های xEMU به احتمال زیاد تا سال 2024 به ثمر نخواهد رسید و باید حدود 420 میلیون دلار برای توسعه این لباس فضانوردی هزینه کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *