• 6 اردیبهشت 1403
1620887908 2021 05 13 11 06 49 8qxfzlkgmmfqkrvayywffc 970 80 jpg webp 970546 opera - بیش از 25 بازی جدید برای پلی استیشن 5 در راه است
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گفته سونی 25 بازی شخص اول (first-party) برای کنسول پلی استیشن 5 در راه است. این بدین معنی نیست که تمام بازی ها ساخت استودیو های سونی است؛ اما سونی به طور مستقیم در عرضه آن ها دخالت دارد.

به گزارش هاسترتک، طی مصاحبه که توسط وبسایت Wired با مدیر Sony Worldwide Studios هرمن هولست (Hermen Hulst) صورت گرفته است، نگاهی به آینده بازی های کنسول پلی استیشن 5 داریم. به گفته هرمن 25 بازی جدید برای این کنسول در حال توسعه هستند که بیش از نیمی از آنها عنوان های جدید بوده و شامل باز سازی ها یا دنباله بازی های دیگر نمی شود. به گفته وی این بازی ها در مناطق مختلف جهان ساخته خواهد شد و تنوع بسیاری بالایی نیز خواهند داشت.

اگر نگاهی به بازی های معرفی شده تا به امروز بیاندازیم میتوانیم نام عناوینی مثل، Ratchet and Clank: Rift Apart ، Horizon Forbidden West ، نسخه بعدی بازی God of War و همچنین Gran Turismo 7 را ببینیم. در حال حاضر دو بازی دیگر توسط استودیو های Haven و Firewalk در حال ساخت هستند، که مجموع 6 بازی بزرگ از این 25 بازی را تشکیل می دهند. در این بین شایعاتی از عرضه بازسازی بازی Last of Us منتشر شده است، که اگر حقیقت داشته باشد میتوان آن را به این لیست اضافه کرد.

در این مصاحبه سونی اعلام کرده، بازی Horizon Forbidden West برای کنسول پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد. به گفته سونی ساخت این بازی با وجود پاندمی برای استودیوی Guerrilla Games بسیار دشوار بوده است. اعضای تیم مجبور به انجام کارهایی مثل ضبط صدا از منزل و یا تست بازی از طریق PlayStation Now بوده اند. با اینکه این بازی بر روی هر دو نسل کنسول عرضه خواهد شد، اما نسخه پلی استیشن 5 از برتری هایی مثل قابلیت های جوی استیک پلی استیشن 5 مثل DualSense haptic feedback و adaptive triggers بهره خواهد برد، که حس واقعی کشیدن زه کمان و یا حرکت در بین علف ها را تداعی می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *