1612809522 gamer monkey - میمون‌ ها هم می توانند گیمر باشند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شرکت نورالینک (Neuralink) متعلق به ایلان ماسک (Elon Musk) که روی تراشه‌های ایمپلنت ارتباط مغز و رایانه کار می‌کند، شروعی قوی داشته است.

به گزارش هاسترتک و به نقل از بیزینس‌اینسایدر، ایلان ماسک در برنامه‌ی “Good Time Show” گفت که ما اکنون میمونی داریم که تراشه‌ای بی‌سیم در جمجمه‌اش قرار دارد و می‌تواند با استفاده از مغزش بازی‌های کامپیوتری انجام دهد!وی افزود: چیزی که می‌خواهیم بفهمیم این است که آیا میمون‌ها می‌توانند با یکدیگر بازی “پونگ” انجام دهند. اگر بتوانند بسیار جالب خواهد بود.

شرکت “نورالینک” سال‌هاست که رابط‌های عصبی را بر روی حیوانات آزمایش می‌کند و در فیلمی که سال گذشته منتشر شد نشان دادند که در حال کار روی یک خوک به نام گرترود(Gertrude) هستند.در آن ویدیو نورالینک نشان داد که می‌تواند با استفاده از تراشه‌ای با سیم در مغز حیوان فعالیت‌های آن را ثبت و پیش‌بینی کند.

اما ماسک می‌گوید: در پروژه‌ی میمون‌هایی که بازی کامپیوتری می‌کنند از تراشه‌ای بی‌سیم استفاده شده است که به حیوان کمک می‌کند یک رابط الکتریکی را تنها با استفاده از مغز خود کنترل کند. او از وجود تراشه احساس ناراحتی نمی‌کند و ظاهری عجیب هم ندارد و شما حتی نمی‌توانید محل قرارگیری این تراشه را ببینید.

این تراشه بی‌سیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا می‌تواند مشکلات ناشی از بیرون ماندن سیم‌ها که منجر به عفونت می‌شود را رفع کند.اندرو جکسون(Andrew Jackson)، استاد علوم اعصاب دانشگاه نیوکاسل(Newcastle)، سال گذشته به اینسایدر گفت: “اگر شما بتوانید چیزی را برای آزمایش استفاده کنید که نیاز به گذر سیم از طریق پوست نداشته باشد، می‌توانید به راحت‌تر بودن حیوانات کمک کنید.

استارلینک بر فراز اوکراین فعال شد
> > >

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *