1615381111 2021 03 10 21 56 24 alexa do i have an irregular heart rhythm  first ai system for contactless moni - تحت نظر گرفتن ضربان قلب افراد به وسیله اسپیکر های هوشمند
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در سال های گذشته، سازنده های دستگاه های الکترونیکی برای مصرف کننده، قدم های بزرگی در طراحی دستگاه هایی برداشته اند که در کنار خدمات در نظر گرفته شده، کمک های بزرگی به میزان سلامتی کاربر کنند.

به طور مثال ساعت اپل واچ می تواند الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب کاربر را ضبط و مانیتور کند. محققان دانشگاه واشنگتون تحقیقاتی انجام داده اند که نشان میدهد اسپیکر های هوشمندی مانند Amazon Echo و Google Home نیز میتوانند بهره های مفیدی برای سلامتی و بیماری های قبلی کاربر داشته باشند. این محققان در گذشته دستگاهی را نشان داده بودند که میتوانست حملات قبلی در یک شخص و یا سطح تنفس در یک نوزاد را تشخیص دهد. حال این محققان اثبات کرده اند که اسپیکر های هوشمند میتواند ضربان منظم و نامنظم قلب افراد را بدون برخورد فیزیکی تشخیص دهد. این عمل با استفاده از ارسال موج های صوتی به داخل اتاق که غیر قابل شنیدن توسط افراد هستند انجام می شود، و بر اساس صدایی که به سمت اسپیکر ها بازتاب داده می شود، ضربان قلب شناسایی و تشخیص داده می شود.
1615381142 2021 03 10 21 56 14 alexa do i have an irregular heart rhythm  first ai system for contactless moni - تحت نظر گرفتن ضربان قلب افراد به وسیله اسپیکر های هوشمند
به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، دستگاهی که محققان برای این عمل طراحی کرده اند، با استفاده از یادگیری ماشینی به اسپیکر ها برای تشخیص مکان ضربان قلب، و مرتب و نامرتب بودن آن کمک می کند. در مرحله آزمایش، این دستگاه هم بر روی افراد سالم و هم بروی افرادی با بیماری های قبلی در بیمارستان ها آزمایش شد و در هر دو مورد، نتایج بدست آمده از ضربان قبل افراد تقریبا با نتایج بدست امده از دستگاه های استاندارد برابری کرده است. این تیم محققان اعلام کرده است که تشخیص ضربان قلب افراد سالم با درنظر گرفتن الگوی متناوب در این سیگنال ها کار آسانی است، اما وقتی با افرادی با بیماری های قبلی و ضربان قلب نامرتب روبرو میشویم کار کمی سخت می شود، زیرا الگوی متناوبی برای جستجو وجود ندارد. با این حال الگوریتمی که این تیم برای دستگاه طراحی کرده اند، در نهایت توانست ضربان قبل نامرتب را نیز تشخیص دهد.

چاپ زیستی سه بعدی، آینده پیوند عضو
> > >

این تیم محققان ضربان قلب نامرتب را زمینه آزمایش خود قرار داده اند، زیرا از دیگر بیماری های قبلی متعارف تر است و اصولا بی نظمی ضربان قلب نشان از مشکلات قلبی دیگر مثل سکته دارد. همچنین طبیعت غیر قابل پیش بینی بی نظمی ضربان قلب تشخیص بیماری های این چنینی را دشوار میکند. این دستگاه زمانی که شخصی در نزدیکی اسپیکر ها قرار میگیرد به جستجوی ضربان قلب وی میپردازد. بعد از آن امواج ممتدد صدا (که غیر قابل شنیدن برای افراد هستند) به سمت اسپیکر بازتاب داده می شود. سپس الگوریتم دستگاه تغییرات صدا را بررسی کرده و صدای حرکت افراد، مانند صدای قفسه سینه را از آن تفکیک میکند. این تیم اعلام کرد آنها در این روش سینگال های الکتریکی ارسال شده توسط قلب را تشخیص نمیدهند بلکه این عمل از طریق لرزش سطح پوست بر اثر ضربان قلب صورت میگیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *