1624636763 smart mat 1280x720 1 - فرش سنجش تاکتیکی MIT وضعیت و حرکات انسان را بدون دوربین تخمین می زند
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محققان دانشگاه MIT فرش سنجش لمسی جدیدی را ایجاد کرده اند که قادر است موقعیت های انسانی را بدون نیاز به دوربین تخمین بزند. محققان این پروژه می گویند این گامی در جهت بهبود مراقبت های بهداشتی شخصی سازی شده، خانه های هوشمند و بازی ها است. محققان خاطرنشان می كنند كه فعالیتهای روزمره بیشتر افراد شامل تماس جسمی با زمین است، مانند پیاده روی، ورزش یا استراحت.
این تعاملات دارای اطلاعاتی هستند که می توانند به درک حرکات افراد کمک کنند، و تحقیقات قبلی در این مورد از دوربین های RGB منفرد، دوربین های جهت دار پوشیدنی همه جانبه و وب کم های استاندارد خارج از قفسه استفاده کرده است. چالش های سیستم هایی که از دوربین استفاده می کنند مسدود شدن دوربین ها یا مشکلات حریم خصوصی است. محققان دانشگاه MIT برای ایجاد مجموعه داده هایی که سیستمشان روی آنها آموزش دیده است، فقط به دوربین نیاز داشتند و فقط حرکت شخص انجام دهنده فعالیت را ضبط می کردند.
پس از آموزش، سیستم می تواند وضعیت 3D شخص را فقط با الزام به رفتن روی فرش و انجام عمل، شناسایی کند. شبکه عصبی عمیقی که تیم ایجاد کرده است، از اطلاعات لمسی برای تعیین اینکه آیا فرد در حال نشستن، کشش یا انجام عمل دیگری است استفاده می کند.
این فرش کم هزینه و مقیاس پذیر است و از نوارهای حساس به فشار و نخ رسانا تشکیل شده است. اندازه فرش 36 در دو فوت است و بیش از 9000 سنسور در داخل آن وجود دارد. هر سنسور از طریق تماس فیزیکی بین پا، اندام، تنه با فرش، فشار را از انسان به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند.
برنامه های کاربردی برای این سیستم شامل توانایی در برنامه های رایانه ای ورزشی مانند نمایش ویدیویی از کسی است که در صورت قرار گرفتن کاربر روی فرش و شروع به انجام فشارهای مختلف، حرکاتی را انجام می دهد. این می تواند به افرادی که به تنهایی تمرین می کنند کمک کند تا فرم و روش مناسب را برای جلوگیری از آسیب دیدگی در هنگام ورزش درک کنند. محققان می گویند اگر فقط برای ورزش استفاده شود، فرش می تواند تعداد تکرارها را بشمارد و تعداد کالری سوزانده شده را نیز محاسبه کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *