4485754 - سیارک 1.7 کیلومتری از کنار زمین خواهد گذشت
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

طبق گزارش رسمی ناسا روز اول فروردین سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، سیارک نسبتا بزرگی، به عرض ۱.۷ کیلومتر از کنار زمین می گذرد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، به نقل از دیلی میل، به گفته سازمان فضایی ناسا، یک سیارک که اندازه آن تقریبا دو برابر اندازه بزرگترین ساختمان جهان است، در ماه مارس (ماه آینده میلادی) از کنار زمین خواهد گذشت. این سیارک ۲۳۱۹۳۷ (2001Fo32) نام دارد و احتمال اندکی وجود دارد با زمین برخورد کند زیرا از فاصله ۱.۲ میلیون مایلی سیاره زمین عبور می کند.

چنین فاصله‌ای، ۵ بار از فاصله میان زمین و ماه بیشتر است. البته ناسا هر شی آسمانی که از فاصله ۹۳ میلیون مایلی زمین گذر می‌کند را جزء «اشیای نزدیک زمین» به حساب می‌آورد.

این سیارک روز ۲۱ مارس (اول فروردین ۱۴۰۰) در ساعت ۱۶:۰۳ دقیقه به وقت گرینوویچ (19:33 دقیقه به وقت ایران) از کنار زمین خواهد گذشت. دلیل اینکه این سیارک خطرناک قلمداد می‌شود آن است که احتمال دارد در آینده با زمین برخورد کند.

1613241162 3690668 - سیارک 1.7 کیلومتری از کنار زمین خواهد گذشت

سیارک ۲۳۱۹۳۷ بزرگترین صخره فضایی است که سال جاری میلادی از کنار زمین می‌گذرد و با عرض ۱.۷ کیلومتر و دو برابر بزرگترین ساختمان روی زمین (برج خلیفه در دبی) است.

احتمالاً پس از غروب ۲۱ مارس بتوان با استفاده از تلسکوپ این سیارک را رصد کرد. صخره فضایی مذکور توسط مجموعه‌ای از تلسکوپ‌ها در ایالت نیومکزیکو آمریکا در سال ۲۰۰۱ میلادی رصد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *