• 25 فروردین 1403
1620792221 xboxseriesx s 1280x720 2 - برنامه جدید اکس باکس برای مقابله با دلالان بازار سیاه
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کاربران بسیاری در صف بلند بالای خرید کنسول های Xbox Series X ویا Xbox Series S  ایستاده اند در حالی که این کنسول نیز مانند پلی استیشن با کمبود عرضه مواجه است. مایکروسافت برای این مشکل چاره را در نظر گرفته است.

کنسول جدید اکس باکس نیز همانند پلی استیشن 5 با مشکلات متعددی ائم از روبرویی با پاندمی، کمبود چیپ های سیلیکونی و دلالان بازار سیاه روبرو بوده است ولی برخلاف سونی، مایکروسافت چاره ای برای ایم مشکل در نظر دارد. البته این چاره فقط مشکل دلالان را برطرف میکند.

به گزارش هاسترتک، مایکروسافت با راه اندازی برنامه پایلوت خرید کنسول یا Console Purchase Pilot قصد دارد کنسول های Xbox Series S و Xbox Series X را به طور مستقیم در اختیار مشتریان قرار دهد. در این برنامه کاربران اکس باکس وان و افرادی که به تازگی قصد خرید کنسول اکس باکس دارند با عضویت در اکس باکس اینسایدر (Xbox Insider) می توانند بدون نیاز به مراجعه به فروشندگان شخص ثالث و یا خرید از دلالان از روی اجبار، کنسول خود را تهیه کنند. البته مشکل اینجاست که این برنامه برای انتخاب تعداد محدودی از افراد و دادن شانس خرید به برخی مشتریان است و در عین حال برای بررسی و آزمایش این برنامه و میزان استقبال مشتریان در نظر گرفته شده است، به هر حال برای برخی افراد به خصوص اشخاصی که عجله ندارند، ثبت نام در اکس باکس اینسایدر گذینه مناسبی است.

در حال حاضر تعداد محدوی از کنسول های نسل جدید اکس باکس، هر از گاهی در برخی از فروشگاه ها مثل آمازون، والمارت تارگت و برخی دیگر در دسترس قرار میگیرند، به غیر از آن دلالان بازار سیاه این کنسول ها را به قیمت های سرسام آور در پلتفرم های دیگر به فروش می رسانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *