office 356 intranet 01 - مایکروسافت و برنامه واحد Outlook
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مایکروسافت در حال کار بر روی برنامه ای است که تمام نرم افزار های ایمیل Outlook بر بروی ویندوز و مک را در یک نسخه ی واحد طراحی کند.

این کلاینت تمام نرم افزار های Outlook در هر دو سیستم عامل و همچنین نرم افزار های Mail و Calender را به یک نسخه مرکزی تبدیل کرده که در تمام پلتفرم ها به صورت یگانه عمل خواهد کرد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، به نقل از وبسایت Windows Central، این کلاینت جدید که با نام رمز مونارک (Monarch) شناخته میشود، از رابط کاربری نسخه وب Outlook استفاده خواهد کرد، که در حال حاضر از طریق مرورگرها قابل دسترسی است.هدف پروژه مونارک همانطور که مایکرسافت سال قبل اعلام کرد، متحد کردن تمام نرم افزارهای Outlook و سرویس های ایمیل مایکروسافت در تمامی سیستم عامل های پشتیبانی شده و همچنین نسخه بر پایه وب این نرم افزار ها و سرویس ها است.

این نرم فزار ها شامل، Outlook Web و Outlook for Windows و Outlook for Mac به علاوه نرم افزار های تقویم و Mail ویندوز 10 می شود. مونارک در نهایت یک نسخه واحد از Outlook را ارائه خواهد داد، که از یک تجربه کاربری و کدپایه مرکزی، در تمامی سیستم عامل های پشتیبانی شده حال حاضر و آینده بهره میبرد.

به علاوه سازگاری با چندین سیستم عامل، مونارک همچنین حجم کمتری دارد و به راحتی در دسترس کابران آزاد و مشتریان تجاری قرار خواهد گرفت.این کلاینت جدید همچنین از سازگاری پیش فرض برای سیستم عامل ها، قابلیت ذخیره سازی آفلاین، Notification و چندین قابلیت دیگر خواهد بود که در حال حاضر اشاره ای به آنها نشده است.

شخصی به مناسبت پایان پشتیبانی از Internet Explorer سنگ قبری برای این مرورگر ساخته است
> > >

پروژه مونارک با عرضه زمان زیادی فاصله دارد و بر اساس صحبت های مایکروسافت احتمالا برای اوایل سال 2022 آماده عرضه باشد. اگر درمورد تجربه کاربردی این نرم افزار کنجکاو هستید، استفاده از نسخه وب Outlook میتواندشما را با فضای تقریبی که کلاینت نهایی مونارک خواهد داشت، آشنا کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *