1628788853 galaxy z fold 3 microsoft apps 2 1280x720 - اپلیکیشن های مایکروسافت با طراحی ویژه برای گوشی های سامسونگ 3 Galaxy Z Fold
زمان مطالعه: 2 دقیقه

گوشی های تاشو اصولا فقط به معنی داشتن صفحه نمایش بزرگتر نیستند و شامل یک تجربه کاربری جدید و فرم فاکتور جدید نیز می شود که معمولا به داشتن دوبخش مجازی در یک صفحه نمایش می شود. تا توجه به اینکه گوشی های تاشو بسیار کمیاب هستند، جای تعجب ندارد که اپلیکیشن های بسیار محدودی از این قابلیت نهایت استفاده را می برند.

خوشبختانه همکاری مایکروسافت و سامسونگ در این زمینه گسترده تر شده است. با اینکه نرم افزار های مایکروسافت مدت های طولانیست به طور پیش فرض بر روی گوشی های سامسونگ نصب می شود، اما در حال حاضر سه اپلیکیشن وجود دارد که از صفحه نمایش بزرگ  Galaxy Z Fold 3 بهره خواهند برد.

1628788867 galaxy z fold 3 microsoft apps 1 1280x720 1 - اپلیکیشن های مایکروسافت با طراحی ویژه برای گوشی های سامسونگ 3 Galaxy Z Fold

یکی از ساده ترین راه های استفاده از این صفحه نمایش ها، بهره گیری از قابلیت split-screen اندروید می باشد که اجازه می دهد دو اپلیکیشن در کنار یکدیگر بر روی صفحه نمایش گوشی باز شود. اما اپلیکیشن های مایکروسافت دارای یک لایه مخصوص برای گوشی های  Galaxy Z Fold 3 خواهند بود. به طور مثال برنامه Microsoft Teams لیست افراد حاضر را در پاییت صفحه گوشی در حالت باز نمایش خواهد داد و داده های پرزنت شده در بالای آن به طور تمام صفحه دیده خواهد شد، و یا در برنامه Outlook به کاربر اجازه می دهد لیست ایمیل ها را در یک طرف صفحه مشاهده کنند و در طرف دیگر ایمیل انتخاب شده را بخوانند.

در این بین گوشی های جدید گلکسی که روز گذشته معرفی شدند یعنی مدل های Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 بدون شک به لیست گوشی های پشتیبانی شده قابلیت “ Your Phone” ویندوز 10 اضافه خواهند شد. اگر توسعه دهندگان دیگر اپلیکیشن های بزرگ نیز این فرم فاکتور ها را در نظر بگیرند، لیست این نوع اپلیکیشن ها به سرعت افزایش خواهد یافت. به خصوص که گوگل تاکید دارد تا توسعه دهندگان در میسر طراحی اپلیکیشن ها چنین فرم فاکتور هایی را حتما درنظر بگیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *