• 31 اردیبهشت 1403
DEXTER NEW BLOOD - فصل جدید سریال دکستر و امید برای سرانجامی بهتر
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مایکل سی هال، بازیگر نقش دکستر مورگان در سریال دکستر، همانند بسیاری از طرفداران از پایان نا امید کننده این سریال کاملاََ ناراضی است. هم اکنون با معرفی ساخت فصل جدیدی از سریال دکستر، او به همراه هواداران امیدوارست که این بار پایان بهتری برای این سریال جذاب رقم بخورد.

این مطلب حاوی اسپویلر می باشد.

ساخت و پخش سریال دکستر حدود 8 سال پیش در سال 2013 به اتمام رسید، اما با گذشت این همه مدت نیز هر از گاهی بحث این سریال بین هواداران تلویزیون و سینما پیش می آید، بحثی که احتمالاََ همه ی ما بر سر پایان بد این سریال با یکدیگر توافق نظر داریم. اگرچه دکستر برای مدتی طولانی در تلویزیون بسیار موفق ظاهر شد اما در اواخر سریال، ما شاهد به تنزل رفتنِ روند داستانی سریال بودیم که تنها یک پایان قابل قبول می توانست کاری کند که ما ایرادات فصل آخر را کمی نادیده بگیریم، اما افسوس که هرگز چنین اتفاقی رخ نداد و پس از پخش قسمت پایانی سریال، همه ی ما با دنیایی از نا امیدی و ابهام به حال خود رها شدیم.

مایکل سی هال هم در اظهارات خود بارها اشاره کرده که پایان دکستر علامت سوال های بسیاری را بر جا گذاشت که این موضوع خود و بینندگان را بسیار دلسرد کرد.

خلاصه ای از پایان سریال دکستر

داستان سریال دکستر بر اساس رمان Darkly Dreaming Dexter ساخته شده است، داستان قاتل زنجیره ای که روز هایش را به عنوان یک تحلیلگر پزشکی قانونی با تخصص بررسی آثار خون، در اداره پلیس میامی سپری می کند و در شب ها، به تعقیب و شکار جنایتکارانی می پردازد که از دست عدالت و قانون گریخته اند.

نام رسمی و تاریخ عرضه سریال ارباب حلقه ها بر روی آمازون پرایم مشخص شد
> > >

او با قتل این گونه افراد، حس نیازش به کشتن و خشونت را بر طرف می کند. در حالی که داستان فصل اول سریال به داستان رمان اصلی آن بسیار نزدیک بود، نویسندگان در فصل های بعد شاخ و برگ های تازه ای را به سریال اضافه کردند که در قالب داستان اصلی، به شخصیت ها و داستان های جدید می پرداخت.

همانطور که قبلاََ ذکر شد، پایان سریال دکستر بسیار جنجال برانگیز بود. با نگاهی مختصر به قسمت های آخر، به یاد می آوریم که داستان سریال به نقطه ای رسیده بود که خواهر دکستر مورگان یعنی دبرا، به راز آدم کشی وی پی برده بود اما در عین حال تصمیم گرفت که به برادرش کمک کند تا آثار قتل ها را از دید ماموران پلیس پنهان کنند تا دکستر بتواند به همراه خانواده جدیدش به آرژانتین فرار کند.

در فصل هشتم دبرا توسط الیور ساکسون (شخصیت منفی این فصل) به وسیله گلوله زخمی می شود که این حادثه منجر به مرگ مغزی وی شد. دکستر پس از شنیدن این خبر در بیمارستان شوکه شده و به بالاسر تخت خواهرش می رود تا او را ببیند. او در کمال ناباوری و از روی ترحم، حزن و عشق به خواهرش تصمیم می گیرد که دستگاه پشتیبان حیات دبرا را خاموش کند. سپس دکستر، جسد خواهرش را برداشته و با قایقش به دل اقیانوس طوفانی می رود که تا قبل از رها کردن دبرا در اعماق دریا، با او وداع کند.

روز بعد تکه ای از قایق دکستر پیدا می شود اما اثری از خود او نیست. رسانه ها گزارش می کنند که یک مامور قضایی به نام دکستر مورگان به همراه قایقش، در هوای طوفانی دیروز در اقیانوس گم شده و احتمالاََ غرق شده باشد. در صحنه آخر، ما دکستر را می بینیم که زنده است و در جایی دور از زندگی پیشین خود به عنوان یک چوب بُر مشغول کار است. او وارد اتاقی کوچک می شود و به آهستگی بر روی صندلی می نشیند، نگاهی عمیق و محزون به بیرون از پنجره می اندازد و اندکی بعد، با خیره شدنش به دوربین، سریال به پایان می رسد.

سریال Last of Us شرکت HBO در سال جاری عرضه نخواهد شد
> > >

مسلماََ این پایان حفره هایی زیادی برجا گذاشت که طرفداران را به سوال وا می دارد که همه ی این اتفاقات چرا و چگونه افتاد؟ چرا دکستر خانواده جدیدش را رها کرد؟ دقیقاََ چگونه دکستر توانست از اقیانوس فرار کند؟ آیا دکستر همیشه می تواند از عواقب کارهایی که انجام داده فرار کند؟

مایکل سی هال در مصاحبه ای با خبر گزاری The Daily Beast اظهار کرد:

“بسیاری از بینندگان درباره پایان سریال دکستر نظرات منفی و نا امیدی شان را ابراز کردند و خود من هم جزو آن دسته کسانی هستم که در هاله ای از این نوع ابهامات باقی مانده است. اما، همیشه امید داشتیم که داستان تازه ای برای دنباله دکستر ظهور کند که ارزش روایت برای هواداران را داشته باشد.”

با آغاز ساخت فصل جدید این سریال، امیدواریم که این بار پایانی برای دکستر رقم بخورد که واقعا سزاوار این سری محبوب است. پایانی که به یک نتیجه گیری مطلوب و قابل قبول ختم شود و به بسیاری از سوالاتی که بی جواب باقی مانده اند، پاسخی قانع کننده داده شود. البته این کار آسان نخواهد بود، اما اگر همه چیز طبق اصول و فکر پیش برود فصل جدید دکستر می تواند فرصت دوباره ای برای سازندگان باشد که پایان ضعیف فصل هشتم را جبران کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *