1623517075 2021 06 12 21 24 42 mcdonalds suffers data breach in the us south korea and taiwan min - درز اطلاعات مشتریان مک دونالد در ایالات متحده، کره جنوبی و تایوان
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
وال استریت ژورنال گزارش داد، فست فود زنجیره ای مک دونالد آخرین شرکتی است که داده های خصوصی آن توسط شخص ثالث به سرقت رفته است. برخلاف سایر حملات اخیر به CNA Financial و Colonial Pipeline، مک دونالد ادعا می کند که با باج افزار مقابله نمی کند، اما اطلاعات فروشگاهی در ایالات متحده به همراه برخی از اطلاعات مشتری در کره جنوبی و تایوان به سرقت رفته است.

به گزارش آنکوتک، مک دونالد به ژورنال می گوید که این شرکت پس از استخدام مشاوران برای “تحقیق درباره فعالیت غیرمجاز در سیستم امنیتی داخلی”، این نقض داده ها را کشف کرده است. در ایالات متحده، داده های قابل دسترسی شامل اطلاعات تماس تجاری برای امتیازات، ظرفیت نشستن فروشگاه ها و متر مربع مناطق بازی بود. بازوهای کره جنوبی و تایوانی مک دونالد “به اطلاعات شخصی مشتری دسترسی داشتند” و این شرکت به The Verge می گوید: “شرکت” اقدامات لازم را برای اطلاع تنظیم کنندگان و مشتریانی که در این پرونده ها هستند، انجام خواهد داد. ” مک دونالد تأکید کرد که “هیچ اطلاعاتی در مورد پرداخت مشتری در این پرونده ها وجود ندارد.”

McDonald می گوید که فعالیت های تجاری با نقض داده ها قطع نشده و “در روزهای آینده، چند بازار اضافی برای رسیدگی به پرونده هایی که حاوی اطلاعات شخصی کارمندان هستند، اقدامات لازم را انجام می دهند.” وال استریت ژورنال می نویسد این بازارهای دیگر شامل آفریقای جنوبی و روسیه است که هر دو در تحقیقات اولیه مشاوران امنیتی پرچم گذاری شده اند.

نقض داده های عدم پرداخت از یک رستوران زنجیره ای مانند مک دونالد به اندازه کشیدن کارت های اعتباری یا خاموش کردن یکی از بزرگترین تامین کنندگان گوشت گاو در جهان فاجعه آور نیست، اما این یک نمونه دیگر از چگونگی تعیین شرکت های بزرگ برای اهداف بزرگ و اغلب آسان برای هکر هاست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *