• 10 خرداد 1403
1624018098 spider web main 1280x720 1 - ساخت تار عظیم توسط هزاران عنکبوت در استرالیا
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یک تار عنکبوت بسیار وسیع که همانند چمن بر وزش باد موج میزند در استرالیا دیده است و به گفته مسئولین هزاران عنکبوت مسئول ساخت این تار هستند. این صحنه که حتی برای افراد با ملایم ترین سطح عنکبوت هراسی (arachnophobe) ترسناک است. این تارها منطقه ای عظیم از یک چمن زار را پوشش داده و تا رختان اطراف نیز پوشانده است.

این ویدئو مدتی قبل توسط شخصی به نام Carolyn Crossley در فیس بوک منتشر شد و سپس خبرگذاری رویترز نیز این ویدئو را طی خبری بازنشر کرد. در این ویدئو مشاهده می شود که تار عنکبوت بزرگی چمنزار منطقه ویکتوریا را همانند ملحفه ای نازک و منزجر کننده پوشانده است. با اینکه درختان اطراف این چمنزار به طور کامل در ویدئو قابل مشاهده نیستند، اما با کمی دقت میتوان بخش هایی از درخت های پوشانده شده با این تارها را دید.

این تار همانطور که انتظار میرود توسط ساکنین آن راها نشده است و هزاران عنکبوت در آن فعال هستند. به گزارش رویترز بارش های شدید منجر به اشباع شدن زمین های سطوح پایین تر منطقه شده است که سپس عنکبوت ها را مجبور به حرکت به سمت ارتفاعات کرده است. این تار در واقع اقدام عنکبوت ها برای محافظت از خود در مقابل رطوبت و بارش است.بارش شدید باران در روزهای گذشته در این منطقه منجر به سیل، و گرفته شده جان حداقل یک شهروند شده است و تعداد زیادی را مجبور به تخلیه منطقه سکونت خود کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *