1623247938 2021 06 09 18 40 11 macos monterey  the best new safari features   1 min 1 - macOS Monterey: بهترین ویژگی های جدید برای مرورگر سافاری
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برنامه Safari بومی اپل برای Mac در MacOS 12 Monterey به روزرسانی قابل توجهی دریافت کرد. تازه سازی نرم افزار، که در پاییز امسال ارائه می شود، روش های جدیدی را برای سازماندهی وب سایت های مورد علاقه خود ارائه می دهد و در عین حال برخی از تغییرات سبک مورد نیاز را به مرورگر وب گاهی اوقات تزریق می کند.
با توجه به اینکه macOS Monterey فقط مراحل آزمایش بتا تابستان را پشت سر می گذارد، برخی از ویژگی های اصلی در Safari جدید ممکن است از هم اکنون و انتشار عمومی تغییر کند.
چه چیزی تغییر کرده است؟
TAB ها همیشه در اکثر مرورگرهای وب نقش مهمی داشته اند زیرا رفت و برگشت کاربران را بین وب سایت ها آسان می کند. اپل مفهوم زبانه ها را به سرزمین جدیدی سوق می دهد، نه فقط در macOS Monterey بلکه در iOS 15 و iPadOS 15. با هم، این تغییرات باید جستجوی وب سایت های مورد علاقه خود را آسان کرده و آنها را با روش های جدید سرگرم کننده تنظیم کنید.
تغییرات تب Safari در دو نوع وجود دارد: نوار برگه و گروه زبانه ها.
در جای دیگری در Safari، اپل منوی “بیشتر” را معرفی کرده است و یافتن ویژگی هایی مانند اشتراک گذاری و گزارش حریم خصوصی Safari را سریع تر می کند. همچنین نوار کناری Safari نیز به روزرسانی شده است.
1623247958 2021 06 09 18 40 35 macos monterey  the best new safari features   2 min - macOS Monterey: بهترین ویژگی های جدید برای مرورگر سافاری
نوار زبانه
نوار برگه در Safari در macOS Monterey اصلاح شده است تا فضای کمتری را اشغال کند و در عین حال صفحه وب را تا لبه پنجره گسترش دهد. نوار برگه همچنین متناسب با صفحه وب مورد جستجو تغییر رنگ می دهد.
علاوه بر این، زبانه ها ظاهری گردتر و دکمه مانند دارند. با باز کردن برگه های بیشتر یا تنظیم اندازه پنجره Safari ، اندازه آنها نیز تغییر می کند. این تغییرات ظریف است، اما آنها بسیار موثر هستند.
1623247929 2021 06 09 18 40 47 macos monterey  the best new safari features   3 min - macOS Monterey: بهترین ویژگی های جدید برای مرورگر سافاری
گروه های تب
از آنجا که هرگز نمی توانید سازماندهی بیش از حد داشته باشید، اپل گروه های زبانه ای را نیز اضافه کرده است. با این کار می توانید برگه ها را براساس آنچه در حال حاضر انجام می دهید سازماندهی کنید. به عنوان مثال ، ممکن است در ساعت های کاری دسترسی آسان به وب سایت های خاص و سایر مواردی که به سادگی در وب گشت و گذار می کنید و به دنبال اخبار ورزشی هستید، تنظیم کنید.
برای مثال، آیا قصد سفر دارید؟ با استفاده از گروه های زبانه ای، می توانید پیوندهای وب را برای هتل، خدمات سفر و موقعیت مکانی به راحتی گروه بندی کنید.
با استفاده از نوار کناری یا منوی کشویی در Safari می توانید بین گروه های تب جابجا شوید. گروه های تب با سایر دستگاه های اپل، از جمله iPhone و iPad همگام سازی می شوند.
گروههای تب بسیار هیجان انگیزتر و مفیدتر از آن چیزی هستند که شما انتظار دارید، اگرچه آنها شما را مجبور می کنند که در مورد چگونگی دسترسی به وب سایت ها تجدید نظر کنید. بعلاوه، این هنوز یک سوال باز است که آیا داشتن چندین گروه برگه به طور ناگهانی باعث کاهش سرعت Safari در Mac شما می شود؟ با فرض این که چنین نیست و احتمالاً چنین نیست، گروه های تب می توانند جالبترین ویژگی جدید در Safari باشند.
با این حال، دیگران ممکن است تعجب کنند که این همه سر و صدا برای چیست، زیرا نشانک ها هدف مشابهی را دنبال می کنند. طبق گفته اپل، این برگه ها پویاتر از نشانک ها هستند، به این معنی که برگه ها شما را دنبال می کنند.
منوی بیشتر
در زبانه فعال در نوار آدرس، اکنون منوی جدید “بیشتر” را پیدا خواهید کرد. با کلیک بر روی آن ، می توانید به ویژگی هایی مانند ‘گزارش حریم خصوصی' Safari ، ‘ترجمه' و ‘Reader' دسترسی پیدا کنید. ویژگی های اشتراک گذاری Safari نیز در اینجا قرار دارد.
این تغییر باعث می شود قسمت بالای سافاری بهم ریخته شود، هرچند همه از آن خوششان نمی آید. برخی ممکن است آن را به عنوان پنهان کردن غیر ضروری ویژگی های اصلی ببینند.
امیدوار کننده، ظاهر جدید
برای درک کامل تغییراتی که اپل در سافاری در پاییز امسال ایجاد کرده است، بررسی بسیار بیشتری به نیاز خواهد بود. در موبایل و Mac، تغییرات بسیار چشمگیرتر از آن است که بسیاری ممکن است هنگام مشاهده کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) متوجه شده باشند. برای بروزرسانی ها با ما همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *