1627573539 ps5 system beta finally adds m 2 ssd support but theres a lot you need to know 1280x720 1 - بروز رسانی نصب M.2 SSD بر روی پلی استیشن 5 وارد مرحله آزمایش بتا شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر شما از صاحبان کنسول پلی استیشن 5 هستید شاید متوجه درگاه  M.2 موجود بر روی این کنسول شده باشید که تا به امروز استفاده از آن ممکن نبوده است. سونی از قصد این درگاه را غیر فعال کرده است تا با عرضه بروز رسانی های نرم افزاری از تطبیق درایو های  M.2 به کنسول اطمینان حاصل کند. حال این بروز رسانی از راه رسیده است، اما برای استفاده از آن باید نکات زیادی را در نظر بگیرید.

البته کاربرانی که امروز قصد استفاده از این بروز رسانی را دارند می بایست از قبل در برنامه بتای این بروز رسانی ثبت نام کرده باشند چرا که این آپدیت در حال حاضر برای عموم قابل استفاده نیست و ابتدا باید توسط کاربران بتا تست شود. این اپدیت در حال حاضر در کشورهای محدودی قابل استفاده است و علاوه بر پشتیبانی از  M.2قابلیت استفاده از فناوری صدا سه بعدی از طریق اسپیکر های تلویزیون را ارائه می دهد و همچنین رابط کابری مرکز کنترل( Control Center) دستگاه را دچار دگرگونی هایی می کند.

پلی استیشن 5 در داخل خود حدود 667 گیگابایت حافظه دارد، اما کاربرانی که قصد اضافه کردن حافظه به آن را دارند می بایست با استفاده از مطلبی که در سایت پشتیبانی سونی منتشر شده است با دنبال کردن 12 مرحله مختلف اقدام به نصب حافظه M.2 SSD بر روی دستگاه خود کنند. پلی استیشن 5 دارای درگاه توسعه PCIe Gen x4 برای NVMe SSD است که تا سرعت خواندن 5500 مگابایت بر ثانیه و یا بالاتر را پشتیبانی می کند. میزان حافظه استفاده شده می تواند از 250 گیگابایت تا 4 ترابایت باشد. البته حافظه های M.2 SSD که 4 ترابایت گنجایش داشته باشند در خود کنسول گران تر هستند.

سریال Last of Us شرکت HBO در سال جاری عرضه نخواهد شد
> > >

سونی همچنین اضافه می کند که برای استفاده از M.2 SSDبه یک سیستم خنک کننده نیز احتیاج دارید که میتواند یک هیت سینک و یا صفحه انتقال حرارت باشد اما ارتفاع آن نباید از 11.25 میلیمتر بیشتر باشد. به گفته وبسایت The Verge ای بروز رسانی همچنین قابلیت های کیفیت زندگی خوبی به صفحه دوستان پلی استیشن اضافه می کند که به کاربر امکان می دهد تا دوستانی که از نسخه پلی استیشن 4 و یا پلی استیشن 5 یک بازی استفاده می کنند مطلع شوند.

اگر قصد نصب یک M.2 SSD بر روی دستگاه خود را دارید پیشنهاد می شود حتما مطالب راهنمای منتشر شده توسط پلی اسیتشن را مطالعه کنید تا از استاندارد های مورد نظر سونی مطمئن شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *