• 3 اردیبهشت 1403
لیزا سو، مدیر عامل AMD از دلایل موفقیت روز افزون کمپانی اش می گوید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

دکتر لیزا سو، مدیر اجرایی کمپانی Advanced Micro Devices که آن را به اختصار AMD می شناسیم، نظرات خود را در مورد عملکرد فعلی شرکت، کلیت صنعت و اهمیت بهره‌وری کارکنان را طی مصاحبه‌ای با صندوق ثروت نروژی به اشتراک گذاشت. دکتر سو همچنین در مصاحبه خود تجربیات مورد علاقه خود را در حین کار در شرکتش به اشتراک گذاشت و گفت که زمانی که برای اولین بار یک محصول جدید کمپانی برای اولین بار به دستش میرسد یکی از موارد مورد علاقه او است. او همچنین توضیح داد که کار در AMD به دلیل توانایی این شرکت برای کار در لبه پیشرو در توسعه فناوری، او را جذب کرده است.

دکتر لیزا سو، رئیس AMD می‌گوید: «همه محصولات ما همانند فرزندان پر افتخار من هستند». مدیر اجرایی همچنین برخی از جزئیات دوران کودکی خود را به اشتراک گذاشت و فاش کرد که تمرکز والدینش بر علم و مهندسی، علایق او را شکل داده است. آنها او را تشویق کردند تا در این موضوعات آموزش ببیند و او را به این باور رساندند که می تواند با آنها دنیا را تغییر دهد.

کمپانی که لیزا سو آن را نجات داد

amd markham - لیزا سو، مدیر عامل AMD از دلایل موفقیت روز افزون کمپانی اش می گوید

مدیر اجرایی در صحبت در مورد دگرگون کردن AMD، تاکید کرد که برخی از بزرگترین تصمیماتی که او به عنوان مدیرعامل گرفت، شامل تمرکز شرکت بر روی محصولات آن، تجزیه و تحلیل اینکه کدام نقاط فناوری در نقطه عطف قرار داشته باشند و ایجاد روابط قوی با مشتریان بود. مدیر اجرایی همچنین عمیق‌تر در فلسفه ارتباطات افراطی خود، که شامل تکرار مداوم اهداف، تصمیم‌ها و گام‌های مورد نیاز برای دستیابی به اهداف است، توضیحات بیشتری داد.

کارت گرافیک AMD Radeon RX 6700 XT احتمالا از RTX 3060 Ti ضعیف تر است
> > >

دکتر سو با اظهار نظر در مورد ظهور تایوان به عنوان یک مرکز تولید نیمه هادی جهانی، این موضوع را به تکامل صنعت، از قرارداد داخلی به قرارداد تا تولید به دلیل پیچیدگی روزافزون ساخت و این واقعیت که برای تحقق سرمایه گذاری در تولید تراشه لازم است، نسبت می دهد. . دکتر سو معتقد است که تایوان به اندازه کافی زیرکانه عمل کرد و  این موضوع را زود درک کرد و اکنون این کشور جزیره ای از مزایای آن بهره می برد.

دکتر لیزا سو همچنین خوشبین است که بازارهایی که شرکت او در آنها فعالیت می کند، مانند بازارهای محاسباتی تطبیقی (Adaptive) و با کارایی بالا (High-performance)، سکولار هستند و با گذشت زمان شاهد افزایش تقاضا خواهند بود. کلید بقا در این صنعت، که تنها چند بازیکن دارد، رقابت قوی ، متمایز ساختن محصولات خود از سایرین و نحوه افزایش ارزش در مقایسه با محصولات رقیب است.

کلید موفقیت AMD

Dr. Lisa Su On Stage 6 Custom 1030x687 1 - لیزا سو، مدیر عامل AMD از دلایل موفقیت روز افزون کمپانی اش می گوید

یکی از مزایای کلیدی کار در AMD این است که مهندسان می‌توانند تأثیر زیادی بر صنعت فناوری بگذارند، به خصوص که این شرکت بزرگترین شرکت در صنعت خود نیست. به گفته او، مفتخر کردن مردم به کارشان، و متمرکز نگه داشتن آنها بر روی کارشان در جهت تمرکز تکنولوژی بر روی نیاز مشتری، کلید مدیریت نیروی کار بسیار با استعداد است.

موقعیت های ژئوپلیتیکی یکی دیگر از مواردی است که برای AMD بسیار مهم است و در این زمینه دکتر سو توضیح می دهد:

خوب، من فکر می کنم که این یک ملاحظه مهم است، و هدف ما ایجاد تعادل است. منظورم این است که شما می دانید که ما یک شرکت آمریکایی هستیم، و از این منظر، برخی نگرانی های امنیت ملی ,[,n دارد و ما مطمئناً از آن آگاه هستیم. از طرف دیگر، ما در بازارهای بسیار جهانی فعالیت می کنیم و مجموعه ای عالی از شرکا در سراسر جهان داریم. و کارکنان ما رک و پوست کنده در سراسر جهان هستند. و بنابراین ما بسیار تلاش کرده ایم تا بین همه اجزای مختلف کمپانی (در سرار دنیا) تعادل برقرار کنیم و ما همچنان معتقدیم که روش، روش کار مناسبی برای زمان فعلی است.

توسعه محصولات عالی مستلزم تقسیم اهداف بلند مدت به قسمت های کوچک است. AMD فعالیت خود را پنچ سال پیش از توسعه پردازنده‌های سری Zen  آغاز کرد و با تعیین اهداف مرحله‌ای و سپس اندازه‌گیری پیشرفت خود در برابر این مراحل، به تبدیل شدن به یک رهبر در صنعت تمرکز کرد.

AMD: پردازنده های گرافیکی RX 6000 از لحاظ بهره وری، نرخ فریم و میزان مصرف از رقبا بسیار بهینه تر است
> > >

دکتر سو درباره فلسفه خود که به او کمک می کند تا روی پروژه های بلند مدت مهندسی متمرکز بماند، می گوید: “هیچ کس کامل نیست، و هیچ شرکتی نیز کامل نیست. اما ما مطمئناً می توانیم از هر تجربه ای درس بگیریم. و زمانی که این کار را انجام می دهیم، می دانیم که دفعه بعد کمی بهتر این کار را انجام خواهیم داد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *