gsmarena 001 - شایعه: LG به زودی بازار گوشی های هوشمند را ترک خواهد کرد
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، به نقل از وبسایت Korea Herald، کمپانی LG الکترونیک به زودی کسب و کار و بازار گوشی های هوشمند را کنار میگذارد. مدیر عامل LG آقای کوان بانگ سوک (Kwon Bong Seok) امروز تحت پیغامی به کارکنان این کمپانی اعلام کرد، به زودی تغییرات بزرگی در برنامه های تولید گوشی های هوشمند LG ایجاد خواهد شد.

با اینکه LG طرفداران سرسخت خود را دارد، این تصمیم با توجه به اینکه بخش گوشی های هوشمند کمپانی در طی 5 سال گذشته حدود 4.5 میلیارد دلار ضرر و زیان کرده، کاملا منطقی به نظر میرسد. به گفته مدیرعامل LG کارکنان جای نگرانی ندارند و ائم از هر تصمیمی که گرفته شود موقعیت شغلی آنها به خطر نخواهد افتاد.

1611227771 2021 01 21 20 15 06 lg velvet review  as svelte and slinky as the name suggests   digital trends o - شایعه: LG به زودی بازار گوشی های هوشمند را ترک خواهد کرد
LG Velvet

یک منبع رسمی دیگر از سوی LG بیان کرده، با توجه به اینکه رقابت در بازار جهانی گوشی های هوشمند بسیار شدید است، زمان آن رسیده که LG یک تصمیم سخت گرفته و با حقیقت روبرو شود.

کمپانی تمام گذینه های موجود را مورد بررسی قرار خواهد داد. مانند فروش، عقب نشینی و یا کوچک سازی تجارت گوشی های هوشمند LG. بر اساس این گزارشات حدود 60% کارکنان بخش گوشی های هوشمند به بخش های دیگر کمپانی تغییر مکان خواهند داد.

مشخص نیست که آیا 40% دیگر کمپانی را ترک خواهند کرد یا خیر، ولی به گفته مدیر عامل LG به نظر میرسد این دسته نیز به فعالیت خود در کمپانی ادامه خواهند داد.

1611227783 2021 01 21 20 15 18 lg v60 thinq dual screen review  flagship spec meh features   digital trends  - شایعه: LG به زودی بازار گوشی های هوشمند را ترک خواهد کرد
LG V60 Dual Screen

LG با اینکه طرفداران خود را دارد، ولی طی سالهای اخیر در بخش گوشی های هوشمند نتوانسته به خوبی عمل کند و به نیاز ها و انتظارات پاسخ دهد. LG به ندرت به عنوان یکی از گذینه های برتر موجود در بازار معرفی شده و در موارد بعید، معمولا پای طرفداران خاص با سلیقه کمیاب در میان بوده است. مثلا کسانی که به دنبال گوشی های هوشمند با صفحه نمایش دوجانبه (Dual Screen) هستند. این کمپانی همچنین در بخش تکنولوژی دوربین از رقیبانش عقب مانده. موضوعی که امروزه فاکتور بزرگی برای طرفداران گوشی های همراه است.

معرفی هوآوی Mate Xs 2 با مکانیزم تاشوی خارجی و پشتیبانی از استایلوس
> > >

از سوی دیگر بر اساس گزارشات کاربران، سخت افزار های پر از ایراد و بروز رسانی دیر به دیر نرم افزارها در مقایسه با رقیبان، از دیگر مواردی است که موجب شده طی سال های اخیر فروش گوشی های LG روندنزولی پیدا کند.

1611227801 lg rollable teaser ces 2021 2 768x430 1 - شایعه: LG به زودی بازار گوشی های هوشمند را ترک خواهد کرد
صفحه نمایش LG Rollable

در سال 2020 مدیر عامل LG نیز قول داده بود که تا سال 2021 بازار گوشی های هوشمند LG را متحول کند، که به نظر میرسد با شکست روبرو شد. با اینکه LG با معرفی گوشی هایی مثل مدل Velvet بسیاری را تحت تاثیر قرار داد، ولی در متقاعد کردن بازار برای انتخاب گوشی هایش در مقابل رقیبان بزرگی مثل سامسونگ ناموفق مانده.با این حال، این بدین معنی نیست که LG در مسیر نوآوری و متحول کردن طراحی گوشی های هوشمند فعالیت نخواهد کرد، چندی پیش طی کنفرانس CES 2021 این کمپانی از گوشی منحصر به فرد دیگری با قابلیت صفحه نمایش غلتنده (Rollable) رو نمایی کرد. با تصور اینکه LG بتواند این گوشی هوشمند را با تکنولوژی نمایش داده شده به بازار عرضه کند و با فروش خوبی نیز روبرو شود، ولی احتمال اینکه برای جلوگیری از ترک بازار گوشی های هوشمند کافی باشد و تغییر به سزایی در برنامه های LG ایجاد کند، بسیار کم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *