• 31 اردیبهشت 1403
1607408968 ifa 2018 lg magazine lg cloi robot ultimate guide img1 - LG و ربات های ضد عفونی کننده بر علیه ویروس کرونا
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

LG برای مبارزه با ویروس کرونا ربات زد عفونی کننده Cloi Disinfectbot را عرضه می کند.

این ربات هوشمند به گفته LG با استفاده از لامپ های فرابنفش-C که در کناره های آن نصب شده باکتری زدایی میکند. این لامپ ها با پخش امواج بین 100 تا 280 نانومتری تا 99.9% درصد باکتری های کلی فرم و استافیلوکوکوس اورئوس را از فاصله یک متری میکشد. و این آمار توسط لابراتور انطباق کره که یک بنیاد تحقیات ملی معتبر در کره است تایید شده است.

این ربات هوشمند 160 سانتی متر قد دارد و با یک تکنولوژی محرک و مسیریابی خودکار همراه است که میتواند مسیر خود را در بین موانع پیدا کند. و به گفته LG هدف طراحی آن پاکسازی مناطقی است که با دست امکان پذیر است. LG به زودی این روبات ها را در مدارس، بیمارستان ها وهتل ها راه اندازی خواهد کرد، که کمکی بسیار زیادی به کم شدن حجم کاری کارکنان این مراکز، برای تمیز نگه داشتن مکان های عمومی خواهد کرد. در ماه گذشته نیز شاهد راه اندازی یک سیستم جالب دیگر از سوی LG بودیم، که در آن کارکنان دفتر مرکزی سئول این کمپانی میتوانستند غذای خود را با استفاده از نرم افزاری به نام KakaoTalk سفارش دهند و این غذاها توسط رباتی برای آنها فرستاده میشد، تا میزان سطح رفت و آمد و ازدحام در مکان های عمومی به حداقل برسد.

شایان به ذکر است این اقدامات درحالی صورت گرفته که کره جنوبی در چند روز اخیر با افزایش موارد کرونایی مواجه بوده، و از روز سه شنبه محدودیت های رفت آمد شبانه زیادی را به مکان های عمومی ابلاغ کرده است. در همان روز تعداد 38.755 مورد کرونایی و 552 فوتی برای این کشور ثبت شد. LG فقط یکی از کمپانی های بزرگی است که در راه مبارزه با این ویروس قدم برداشته است!

اشتراک گذاری تصویر کارت واکسینه کووید 19 یک مشکل امنیتی است
> > >

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *