1614508575 kalashnikov mp155 ultima smart shotgun 1280x720 - اولین شاتگان هوشمند کلاشنیکف به نام MP-155 Ultima همراه با بلوتوث و Wi-Fi
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
تیم JSC ادعا دارد که Kalashnikov Concern’s MP-155 Ultima اولین شاتگان هوشمند ساخت روسیه است که اخیرا طی درنمایشگاه بین المللی صنعت دفاع در ابوهابی معرفی شده است.

درنگاه اول به نظر می آید این شاتگان طراحی شده از روی یک بازی کامپیوتری است، با امکاناتی مانند reflex sight و یک صفحه نمایش با رزولوشن بالا که اطلاعات شلیک و میزان مهمات باقی مانده را نمایش میدهد. همچنین این شاتگان به صورت زنده با تلفن هوشمند کاربر sync می شود.

این اسلحه هوشمند از طریق یک چشمی وقایع را ضبط میکند و به صورت زنده آن را برای گوشی هوشمند ارسال میکند و به طور همزمان اطلاعات اسلحه را بر روی صفحه نمایش سلاح نشان میدهد. جدا از این امکانات قابلیت های جالب دیگری در آن تعبیه شده است. به طور مثال این شاتگان میزان شلیک بر حسب زمان، تعداد برخورد، نرخ تیر اندازی، و میزان اهداف زده شده را میتواند ردیابی و نمایش دهد. همچنین دارای GPS و ردیاب داخلی بوده که میتواند موقعیت جغرافیای سلاح را نشان دهد. در صورت کم شدن میزان باتری تیز از طریق درگاه USB شارژ میشود.
1614508605 2021 02 28 19 32 49 imgur  the magic of the internet opera 1 - اولین شاتگان هوشمند کلاشنیکف به نام MP-155 Ultima همراه با بلوتوث و Wi-Fi
به گفته سازنده این سلاح بیشتر جنبه تفریحی و شکار برای کاربرانی دارد که نمیتوانند حتی یک لحظه از گوشی هوشمند و گجت های خود دور شوند. پس این کمپانی نیز تصمیم گرفته با توجه به پیشرفت تکنولوژی و به کار رفتن ابزار هوشمند در تمامی بخش های زندگی روزمره افراد قدم در مسیر بهینه سازی طراحی سلاح های این چنینی بردارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *