• 3 اردیبهشت 1403
وزیر امور دیجیتال ژاپن به نبرد با فلاپی دیسک می رود
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ژاپن در زمینه فناوری های پیشرفته همیشه پذیرا بوده است و در زمینه های مختلف مانند روباتیک پیشرو در جهان است. با این حال این کشور در برابر برخی جنبه‌های مدرن‌سازی نیز مقاومتی عجیبی از خود نشان می دهد و تمایل دارد به راه‌حل‌های قدیمی خود پایبند باشد. برای مثال، دستگاه‌های فکس هنوز در ارگان های دولتی این کشور به طور گسترده استفاده می‌شوند. و ظاهرا فلاپی دیسک ها هم همینطور هستند.

حال، تارو کونو (Taro Kono)، وزیر تازه منصوب شده امور دیجیتال این کشور، در توئیتی اعلام کرده است که «جنگی علیه فلاپی دیسک‌ها» آغاز خواهیم کرد

ظاهراً هنوز حدود 1900 رویه دولتی در ژاپن وجود دارد که برای ارسال فرم ها و درخواست ها نیاز به استفاده از دیسک ها، از جمله فلاپی دیسک، سی دی و MiniDisc دارد.

تارو طی یک کنفرانس خبری پرسید “این روزها فلاپی دیسک را از کجا می توان خرید؟”

2022 09 03 12 41 10 Window - وزیر امور دیجیتال ژاپن به نبرد با فلاپی دیسک می رود

در واقع، نسل جوان ممکن است دیگر ندانند که فلاپی دیسک اصلا چه شکلی است. تارو همچنین گفت که آژانس او روی اصلاح مقرراتی کار خواهد کرد که نیاز به استفاده از چنین ابزاری دارد، تا مردم بتوانند فرم ها و درخواست های خود را به صورت آنلاین ارسال کنند.

جالب است بدانید دولت ایالات متحده نیز تا سال 2019 از فلاپی دیسک استفاده می کرد و دستور پرتاب های هسته ای از سوی رئیس جمهور از این طریق دریافت می شد. تا این که طی همان سال دولت به یک “راه حل ذخیره سازی دیجیتال حالت جامد بسیار ایمن” روی آورد.

تارو کونو نیز قصد ندارد به فلاپی دیسک ها بسنده کند و برنامه های خود را برای حذف تدریجی استفاده از فناوری های قدیمی تر اعلام کرده است.

او گفت: “من به دنبال خلاص شدن از شر دستگاه فکس هستم و هنوز هم قصد دارم این کار را انجام دهم.”

این ویزر خوشبختانه لازم نیست نگران پایان دادن به خدمات پیجر باشد، چرا که آخرین ارائه دهنده پیجر در این کشور تنها سه سال پیش در سپتامبر 2019 فروشگاه خود را تعطیل کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *