• 25 فروردین 1403
FACE RECOGNITION blog 800x400@1x - دوربین های تشخیص چهره اینتل با استفاده از تکنولوژی RealSense
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اینتل به تازگی کاربرد جدیدی برای دوربین حسگر عمیق RealSense خود پیدا کرده است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، اینتل این تکنولوژی را با یک سیستم عصبی کامپیوتری پیوند داده که تا یک سیستم تشخیص چهره را گسترش داده و پیاده سازی کند. این دوربین میتواند در یک نگاه دسترسی به دستگاه های پرداخت خودکار و یا تلفن همراه را از طریق قفل هوشمند میسر سازد. همانند سیستم تشخیص چهره Apple Face ID، هوش مصنوعی RealSense ID نیز خطوط و منحنای صورت را اسکن میکند. این سیستم به مرور زمان با چهره کاربر آشنا شده و به نوعی به آن “عادت” میکند. به گفته اینتل این سیستم میتواند تغییرات جزئی را در چهره کاربر تشخیص دهد، مثل تغییرات بر روی موهای صورت و یا استفاده کاربر از عینک. RealSense ID در شرایط مختلف نوری قابل استفاده بوده و در کمتر از یک ثانیه عمل تشخیص را انجام می دهد.در ادامه اینتل اضافه کرد این سیستم برخلاف برخی دیگر سیستم های تشخیص چهره که با رنگ پوست مشکل داشتند، در تشخیص بازه وسیعی از رنگ پوست و پوست های تیره تر با دقت عمل خواهد کرد.

1610002033 intel realsense id 1 - دوربین های تشخیص چهره اینتل با استفاده از تکنولوژی RealSense
RealFace ID F455

به گفته اینتل، الویت اول طراحی این هوش مصنوعی امنیت کاربر بوده است. تمام فعالیت های RealSense ID به صورت محلی انجام شده، و سیستم فقط وقتی فعال می شود که توسط یک کاربر مورد استفاده قرار بگیرد. گفته شده این سیستم اقدامات امنیتی متعددی برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز توسط کاربران با ماسک و یا استفاده از عکس و ویدئو در برنامه های خود دارد. و به ادعای اینتل شانس دسترسی غیر مجاز از طریق RealSense یک در میلیون است.

اطلاعات رسمی از میزان مصرف و حافظه کارت های گرافیکی اینتل Arc
> > >

 

1610002103 intel realsense f450 module hero - دوربین های تشخیص چهره اینتل با استفاده از تکنولوژی RealSense
RealFace ID F450

درحال حاضر این دوربین در دو مدل مختلف قابل پیش خرید است. نوع اول دوربین اصلی RealSense ID در یک قاب کوچک که با استفاده از USB-C به دستگاه های دیگر متصل می شود. و مدل دیگر نوع ماژولار این دوربین که آماده برای یکپارچه سازی با سیستم های دیگر است.. هر دو دوربین از کدهای Open-Source برای اتصال راحت به سیستم های تصدیق هویت موجود استفاده میکنند. این دو مدل با قیمت 99 دلار برای مدل ID F455 و 750 دلار برای بسته ده عددی مدل ماژولار (F450) قابل پیش خرید است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *