• 31 اردیبهشت 1403
نتیجه بنچ مارک OpenCL کارت گرافیک جدید اینتل Arc منتشر شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تاریخ عرضه کارت های گرافیکی شرکت اینتل با نام Intel Arc نزدیک است، اما همچنان اطلاعی از نحوه عملکرد مدل های محتلف این کارت در مقایسه با محصولات شرکت AMD و انویدیا نداریم.

اما اطلاعاتی در این باره در جای جای شبکه اینترنت در حال انتشار است که یکی از انها شامل بنچمارک هایی از یکی از محصولات اینتل می شود. به گزارش Geekbench 5  کارت گرافیکی Arc A770 اینتل که پرچم دار محصولات جدید این کمپانی محسوب می شود، دارای 512 واحد محاسباتی است که میزان سرعت کلاک آن به فرکانس 2400 مگاهرتز میرسد.

به نظر میرسد که میزان حافظه کارت نیز 12.7 گیگابایت است که کمی عجیب به نظر میرسد و ممکن است یک خطای ثبت باشد. اگر اطلاعات منتشر شده دقیق باشد پس میتوان حدس زد که کارت از پردازنده گرافیکی ACM-G10 بهره می برد که مدتی پیش توسط اینتل معرفی شد.

2022 04 18 20 01 04 Intel Corporation CoffeeLake Client Platform Geekbench Browser Opera - نتیجه بنچمارک OpenCL کارت گرافیک جدید اینتل Arc منتشر شد

Geekbench 5 این کارت گرافیک را تحت فریم ورک OpenCL بررسی کرده است. OpenCL یک فریم ورک محاسباتی ناهمگون برای انواع پردازنده ها ائم از پردازنده های مرکزی و پردازنده های گرافیکی است. این بررسی نشان دهنده قدرت کارت گرافیک در اجرای بازی های کامپیوتری نمیشود، اما میتواند نشانه خوبی از میزان قدرت پردازش این کارت در مقایسه ما محصولات برند های دیگر باشد.

کارت گرافیک A770 در این بنچمارک توانسته امتیاز 85585 دریافت کند. کارت گرافیک RTX 2070 شرکت انویدیا در از این بنچمارک امتیاز 85818 را دریافت کرده است و کارت گرافیک Radeon RX 6600 XT نیز امتیاز 82599 را دریافت کرده است.

تکنولوژی Instant NeRF انویدیا تصاویر دو بعدی را در چند ثانیه به اشیای سه بعدی تبدیل می کند
> > >

این امتیاز با توجه به استاندارد های امروزی بسیار جالب توجه نیست، به طور مثال کارت گرافیک RTX 3080 توانسته در این تست امتیاز 181.000 را دریافت کند و کارت 6800 XT نیز موفق به دریافت امتیاز بالای 157.000 شده است. این بدین معنی است که محصول جدید اینتل در مقابل کارت های انویدیا و AMD بسیار عقب است. لازم به ذکر است که پردازنده استفاده شده در این بنچ مارک اینتل 9700K می باشد که خود ممکن است موجب گلوگاه شدن کارایی کارت شده باشد.

2022 04 18 20 01 52 Intel Corporation CoffeeLake Client Platform Geekbench Browser Opera - نتیجه بنچمارک OpenCL کارت گرافیک جدید اینتل Arc منتشر شد

لازم است بار دیگر یاد آوری کنیم که امتیازات بنچمارک OpenCL نمیتواند بیانگر قدرت کارت ها در بازی های کامپیوتری باشد. به طور مثال به اختلاف امتیازی دو کار 6800 XT و RTX 3080 در بالا توجه کنید. این دو کارت در بنچ مارک ها و بررسی های بازی های کامپیوتری بسیار نزدیک به یکدیگر عمل می کنند.

اینتل این روز ها بسیار در کمپین های تبلیغاتی خود فعال بوده است. به تازگی ویدئویی معرفی از محصولات گرافیکی این شرکت دیده ایم و ویدئویی نیز از تکنولوژی جدید XeSS این شرکت منتشر شده است. این کمپانی همچنین صحبت هایی در مورد موتور گرافیکی خود کرده است که از رمزگذاری و رمزگشایی کامل AV1 بهره می برد.

حال باید منتظر ماند و کارایی و بازده واقعی این کارت های گرافیکی را در اجرای بازی های کامپیوتری دید. فاکتور دیگری که میتواند برای اینتل موثر باشد قیمت کارت های گرافیکی این محصول است. کارت های گرافیکی اینتل سری Arc طی تابستان و زمستان امسال عرضه خواهند شد.

لپتاپ های گیمینگ جدید Alienware با نرخ بروز رسانی 480 هرتز و گرافیک AMD
> > >

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *