• 3 اردیبهشت 1403
اینستاگرام قابلیت بازپست محتویات را آزمایش می کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اینستاگرام به زودی قابلیت باز پست (Repost) محتوای اینستاگرام مورد آزمایش قرار خواهد داد. قابلیتی که هرگز در بخش فید های اصلی برنامه در دسترس نبوده اما یکی از ویژگی‌های کلیدی در فیس‌بوک و توییتر است.

یکی از سخنگویان متا در اطاعیه ای به وبسایت TechCrunch گفت: ما در حال بررسی توانایی اشتراک‌گذاری باز پست در فید هستیم،مشابه نحوه اشتراک‌گذاری مجدد در استوری، تا مردم بتوانند آنچه را که با آنها “طنین‌انداز” می‌شود به اشتراک بگذارند و هم چنین سازندگان اصلی آن محتوا برای کارشان معرفی شوند. ما قصد داریم به زودی این قابلیت را با شرکت تعداد کمی از افراد آزمایش کنیم.

این قابلیت به عنوان راهی برای توصیه یک پست به دوستان توصیف شده است، و باعث ایجاد گفتگو شده که می تواند با یک پاسخ به پست مجدد شما آغاز شود.

پست‌های مجدد فیدها به همراه پست‌ها، Reel ها و عکس‌های تگ شده، در یک برگه جداگانه درپروفایل شما نشان داده می‌شوند و برای دنبال‌کنندگان قابل مشاهده خواهند بود.

FcNB0MdaMAEz0op - اینستاگرام قابلیت بازپست محتویات را آزمایش می کند

ارسال مجدد محتویات در واقع  از سال 2018 در بخش استوری ها در دسترس است، اما تنها راه انجام آن در صفحه فیدها با استفاده از برنامه های شخص ثالث ممکن است.

رقیب سرسخت اینستاگرام TikTok اخیراً در اوایل سال 2022 ویژگی بازنشر ویدیوها را پس از دوره آزمایشی معرفی کرد ولی ویدیوهای بازنشر شده فقط در فیدهای بخش «For You» دوستان شما ظاهر می‌شوند و نه در پروفایل خودتان.

اینستاگرام اخیراً مجموعه‌ وسیعی  از به‌روزرسانی‌ها را برای رقابت بهتر با TikTok معرفی کرده است.یکی از این قابلیت ها راه اندازی بخش فیدهای تمام صفحه بود که با مخالفت بسیاری از کابران مواجه شد.

ایموجی های متحرک در بروز رسانی بعدی واتساپ
> > >

از سوی دیگر اینستاگرام اقدام به افزایش پست های پیشنهادی کاربران کرد که آن اقدام نیز با مخالفت های زیادی روبرو شد و در نهایت اینستاگرام در تصمیمات خود تجدید نظر کرد و وعده داد که که فید های تمام صفحه را حذف خواهد کرد و میزان پست های پیشنهادی را نیز کاهش خواهد داد.

برخی از کارشناسان رسانه های اجتماعی نگران هستند که قابلیت بازپست ممکن است با تحمیل محتوا از سوی افراد غریبه، مشکلات مشابهی ایجاد کنند. حال باید دید که بازخورد کاربران و کارشناسان در مورد این قابلیت جدید چیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *