• 5 اردیبهشت 1403
1623245452 ingenuity nav 1280x720 1 - بالگرد Ingenuity Mars هفتمین پرواز خود را به پایان رساند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ناسا JPL جشن موفقیت آمیز پرواز دیگری برای بالگرد Ingenuity Mars را جشن می گیرد. این توییت اعلام کرد که پرواز هفتم به طور کلی به پایان رسیده است، که همچنین دومین پرواز برای عملیات در مرحله نمایشی برای هلی کوپتر است. در هفتمین پرواز، هلیکوپتر 62.8 ثانیه پرواز کرد و تقریباً 106 متر به سمت جنوب حرکت کرد.

Ingenuity در حین پرواز با موفقیت در یک نقطه فرود جدید قرار گرفت و عکس ناوبری سیاه و سفید را که در بالا در هنگام پرواز مشاهده شد، گرفت. ناسا JPL جزئیات بیشتری را در توییت در پاسخ به شخصی که پرسید چه تعداد پرواز دیگر می تواند برنامه ریزی شود و آیا تاکنون نشانه هایی از سایش در هلی کوپتر وجود دارد؟ در پاسخ به آن یکی از اعضای تیم JPL گفت که هنوز هیچ نشانه ای از فرسایش در سیستم محرک هلی کوپتر Ingenuity وجود ندارد.

19
عضو تیم می گوید با هر پرواز، اطلاعات اضافی در مورد عملکرد روتور و مشخصات حرارتی آن در دنیای واقعی به دست می آید که به تیم اجازه می دهد تا زمان مجاز پرواز را به صورت تدریجی افزایش دهد. خوشبختانه در هنگام پرواز هیچ ناهنجاری مشاهده نشده است.

هلی کوپتر مریخ در ششمین پرواز خود دچار ناهنجاری شد که باعث ناپایداری آن گردید، اما به سلامت فرود آمد. در طی آن شش پرواز، هلی کوپتر شروع به عقب و جلو بردن به سمت پایان ماموریت کرد. این پرنده قبل از شروع الگوی نوسان، در فاصله 150 متری پرواز قرار داشت.

فضاپیمایی به اندازه یک کیف دستی در جستجوی یخ بر روی کره ماه
> > >

ناسا گفته است که نوسان زمانی رخ داده است که یک فریم از دوربین ناوبری از بین رفته است و منجر به این می شود که هر تصویری که پس از آن قاب از دست رفته گرفته شده دارای مهر زمان نامناسب باشد. زمان سنجی غلط به این معنی است که الگوریتم ناوبری از تصاویری استفاده می کند که موقعیت آن را به طور دقیق نشان نمی دهد و در نتیجه ناهنجاری پرواز را به دنبال خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *