• 25 فروردین 1403
google code seo algorithm8 ss 1920 1440x720 - بهبود نتایج جستجوی گوگل با بروز رسانی های جدید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

طراحان موتور جستجوی گوگل برنامه دارند هم از  لحاظ وارد کردن پرس و جوها و هم از نظر نحوه نمایش نتایج، جستجوی این موتور را بار دیگر بهبود بخشند که می توانید انتظار این بهبود ها را طی ماه های آینده داشته باشید.

به عنوان مثال، ممکن است به زودی پاسخ سوالات خود را قبل از پایان تایپ کردن آن، آسانتر از گذشته دریافت کنید. با این بروز رسانی وقتی شروع به تایپ کردن در کادر جستجو می کنید، گوگل نشان هایی را با پیشنهادات تکمیل خودکار و همچنین موضوعات و دسته بندی های مرتبط آن کلمات کلیدی را نمایش خواهد داد، که هدف آن مثل همیش  کمک به شما برای رسیدن سریعتر به نتایج مرتبط است.

گوگل در این بروز رسانی ها، تمرکز بیشتری بر روی ویدئو ها خواهد داشت، از جمله کلیپ‌های عمودی بیشتر. به گفته گوگل، این قابلیت برای ایجاد تنوع بیشتر به انواع قالب های محتوایی که کاربران در نتایج می بینند در نظر گرفته شده است.

این بخش مبتنی بر رویکردی توسعه داده شده است که طی آن نتایج ویدئویی قبل از نتایج دیگر نشان داده می شوند و امکان پیمایش بی پایان توسط گوشی های همراه، که در آن نتایج ویدئویی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، را به کاربر می دهد.

dbca2fe0 3f39 11ed bdff 923c5f400d86 - بهبود نتایج جستجوی گوگل با بروز رسانی های جدید

در حین پیمایش نیز موضوعات مرتبط را مشاهده خواهید کرد. به طور مثال زمانی که نام یک شهر را جستجو می کنید، ممکن است عکس هایی از مکان های دیدنی، مسیرهای رسیدن به آنجا، آب و هوای فعلی و نکاتی برای مسافران ببینید. علاوه بر این، نتایج جستجو ممکن است شامل ویدیوهایی از تولید کنندگان محتوا باشد که از شهر بازدید کرده‌اند.

مانیتور گیمینگ MSI با تکنولوژی کوانتوم دات
> > >

گوگل همچنین نوعی ویژگی تحلیل نتایج جستجو را بر اساس درک عمیق خود  از نحوه جستجوی افراد یافته  معرفی کرده است، که می‌توانید موضوعات مرتبط با جستجوی خود را اضافه و حذف کنید، تا جزئیات بیشتری درباره آن موضوع در اختیار داشته باشید یا روی چیزهایی که به آنها اهمیت می‌دهید تمرکز کنید.حتی ممکن است از طریق این روش چیزهایی را کشف کنید که از آنها بی خبرید. مثلا در مورد یک نوع موسیقی سنتی محلی درباره یک شهر اطلاعات کسب کنید در حالی که فقط میخواستید ببینید این شهر در کجای کره خاکی واقع شده است.

به نظر می رسد این قابلیت نوعی تکامل در نحوه نمایش جستجوهای مرتبط به کاربر باشد، که به عنوان یک رویکرد ساده و یکپارچه برای کمک به مردم برای کشف موضوعات و سازماندهی نتایج به روشی منطقی تر توصیف می شود.

جستجوی راحت تر در انجمن ها

e8d80750 3ec3 11ed 92d9 ec3e4b6f80c7 - بهبود نتایج جستجوی گوگل با بروز رسانی های جدید

از طرفی دیگر گوگل در صدد است، یافتن نتایج جستجو از انجمن هایی مثل Reddit و سایر سایت‌های انجمنی را آسان‌تر کند. موتور جستجو در حال اضافه کردن یک ماژول جدید است که بحث‌هایی را که در تالارهای گفتمان در سراسر وب ممکن است برای شخص جستجو کننده مناسب باشند، نمایش می دهد.

این ماژول که ماژول «بحث‌ها و انجمن‌ها» نام دارد،  پست‌های مرتبط از سایت‌هایی مانند Reddit و Quora را در کنار نتایج جستجوی سنتی‌تر نشان می‌دهد. دقیقاً مشخص نیست که Google چگونه تعیین می کند که چه نوع جستجوهایی برای پست های انجمن مناسب تر هستند.

این شرکت می‌گوید: که نتایج تالار گفت‌وگو زمانی ظاهر می‌شوند، که چیزی را جستجو کنید که ممکن است از تجربیات شخصی متنوع موجود در بحث‌های آنلاین بهره‌ ببرد.

آخرین بروز رسانی Adobe Flash Player در راه است
> > >

یعنی زمانی که موضوع مورد جستجوی شما، موضوعاتی باشد که نظرات و دیدگاه های دیگر افراد در آن نقش موثرتری داشته باشد. مثلا زمانی که برای یک تصمیم شخصی درباره آینده تحصیلی خود موضوعی را جستجو می کنید.

این ویژگی در حال حاضر برای جستجوهای تلفن همراه در ایالات متحده پیاده سازی شده است. گوگل مشخص نکرد که چه زمانی ممکن است که این قابلیت به طور گسترده در دسترس باشد.

اخبار مرتبط، ترجمه شده به زبان شما

ce4252a0 3f50 11ed 9f6f 1d862a16b876 - بهبود نتایج جستجوی گوگل با بروز رسانی های جدید

گوگل همچنین ویژگی جدیدی را به جستجوهای مرتبط با اخبار اضافه می کند که مرور سرفصل های بین المللی را که به زبان هایی غیر از انگلیسی منتشر می شوند، آسان تر می کند. با این تغییر، پوشش های اخباری محلی مرتبط به خبر جستجو شده توسط فرد به صورت  ترجمه شده توسط موتور جستجو به کاربر نشان خواهد داد.

این شرکت برای توصیف بهتر این موضوع از مثال زلزله اخیر مکزیک استفاده کرد. با این به‌روزرسانی، با جستجوی خبر “زلزله اخیر مکزیک، نتایج جستجو، اخبار منتشر شده از مکزیک را که به زبان اسپانیایی در مورد این موضوع وجود دارد نمایش داده و آن ها را به زبان انگلیسی و یا دیگر زبان های پیش فرض گوگل کاربر ترجمه خواهد کرد.

البته در حال حاضر مرورگرهایی مثل گوگل کروم قادر به ترجمه صفحات وب هستند، اما گوگل معتقد است، نمایش اخبار رسانه‌های بین‌المللی به طور مستقیم در صفحات جستجو، به ارائه دیدگاه‌های جهانی جدید در مورد داستان‌های مهم کمک می‌کند.

این ویژگی نیز که در حال حاضر به عنوان نسخه بتا شناخته شده است، اوایل سال آینده عرضه خواهد شد. این قابلیت با توانایی ترجمه سرفصل ها و داستان ها از زبان اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی به انگلیسی شروع می شود، ا  احتمالاً پشتیبانی از زبان های بیشتری را در طول زمان به آن اضافه خواهد شد.

گوگل کروم به طور خودکار کاربران را از وبسایت های ناامن دور خواهد کرد
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *