1611678997 kia robot 1 1280x720 1 - ربات هوشمند DAL-e دستاورد جدید هیوندای در خدمات مشتری مداری
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خودروسازی هیوندای یک کارمند ویژه جدید در یکی از نمایشگاه های اتومبیل در شهر سئول کشور کره استخدام کرده است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، این کارمند یک ربات با هوش مصنوعی به نام دال-ای (DAL-E) است. این ربات به مشتریان خدمات دهی کرده و هیوندای قصد دارد از آن برای فعالیت های محیطی مختلف استفاده کند.

دال-ای از چندین تکنولوژی مختلف بهره می برد. در بین آن ها میتوان به قابلیت پردازش زبان، سیستم تشخیص چهره و قابلیت های تحرکی متعدد اشاره کرد، که با توجه به همه گیری ویروس کوید 19 میتواند بسیار کارآمد باشد. نام دال-ای در واقع مخفف “Drive you, Assist you, Link with you-experience” است. سیستم ارتباطی این ربات با استفاده از یک پلتفرم تشخیص زبان میتواند با مشتریان در هر زمانی ارتباط برقرار کرده و سرویس دهی کند.

از اهداف طراحی این ربات، امکان سرویس دهی و ارتباط با مشتریان با صورت سفارشی سازی شده است. قابلیتی که از ربات هوشمند دیگر بعید است. دال-ای به طور مکرر به روز رسانی و بهبود خواهد یافت تا به مرور زمان از ارائه تجربه ای منحصر به فرد توسط این ربات اطمینان حاصل شود.

1611679042 kia robot 5 1064x800 1 - ربات هوشمند DAL-e دستاورد جدید هیوندای در خدمات مشتری مداری

یکی از بزرگترین امتیازات این ربات در حال حاضر توانایی رسیدگی به مشتریان با کاهش ارتباط انسان به انسان و کاهش ترافیک رفت و آمد کارمندان است. فاکتوری که با توجه به فاصله گذاری های اجتماعی حال حاضر حائز اهمیت است.

دال-ای روز گذشته در یکی از نمایشگاه های هیوندای موتور در جنوب شهر سئول طی عنوان یک دوره آزمایشی شروع به فعالیت کرد. زمانی که این آزمایش با موفقیت به پایان برسد، در مکان های مختلف همانند دیگر نمایشگاه ها و فروشگاه های هیوندای و کیا خودرو، که نیاز به ارتباط با مشتریان دارد، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شیائومی از ربات جدید خود با نام CyberDog رونمایی کرد + ویدئو معرفی
> > >

1611679079 kia robot 7 1064x800 1 - ربات هوشمند DAL-e دستاورد جدید هیوندای در خدمات مشتری مداری

طراحی کلی دال-ای بر پایه بدن انسان به صورت کوتاه شده است. ابعاد آن 1160 در 600 در 600 میلیمتر بوده و 80 کیلوگرم وزن دارد که بسیار سبک تر از ربات ها سرویس دهی مشابه موجود در بازار است.

این ربات دارای چهار چرخ چند جهته میباشد و میتواند به صورت وایرلس به سیستم های تصویری و صفحه های نمایش مختلف متصل شود، این مدل همچنین دستهای متحرکی دارد که امکان اشاره و ارتباط مستقیم تری را با کاربران و مشتریان ارائه می دهد.

هنوز مشخص نیست این دوره آزمایشی تا چه زمانی ادامه پیدا میکند و عرضه نهایی به مکان های دیگر از چه موقع میسر خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *