1615383623 face mask stack main uns 1280x720 1 - رطوبت حاصل از تنفس ماسک را اثربخش تر میکند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
وقتی مدتی طولانی از ماسک استفاده میکنید، متوجه می شوید ماسک شما کمی خیس شده است. هر نفس باعث می شود به سطح رطوبت ماسک افزوده شود.با اینکه این رطوبت ممکن است آزار دهنده باشد، اما بر اساس تحقیقات جدید این رطوبت میتواند کمک بسازایی در فیلتر کردن ویروس کووید 19 کند، البته اگر ماسک شما از مواد درست ساخته شده باشد.

این روزها همه برای جلوگیری از ویروس کرونا از ماسک استفاده میکنند. این ماسک ها با کاهش مسافت و جلوگیری از پخش ویروس از طریق ذرات خارج شده از دهان افراد در هنگام بازدم، سرعت همه گیری ویروس را پایین می آورد.به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک،  بر اساس آزمایشی جدید توسط بنیاد بین المللی استاندارد و تکنولوژی، ماسک های مرطوب در فیلتر کردن و کاهش این ذرات از ماسک های خشک بهتر عمل میکنند. البته نکته اینجاست که این کاهش بیشتر در ماسک های پارچه ای صورت میپذیرد، و ماسک های ساخته شده از مواد مصنوعی تاثیر کمتری میپذیرند.

1615383624 2021 03 10 22 38 58 humidity in breath makes cotton masks more effective at slowing the spread of co - رطوبت حاصل از تنفس ماسک را اثربخش تر میکند
 همچنین ماسک های آبی رنگ پزشکی نیز از این رطوبت بهره ای نمیبرند، اما در کارایی کلی با ماسک های پارچه ای تقریبا برابری میکنند. این آزمایش ها با شبیه سازی رطوبت تولید شده از تنفس افراد انجام شده است. تحقیقات نشان داده چند لایه پارچه که محکم به یکدیگر دوخته شده اند، در کاهش پخش ذرات بسیار موثرتر هستند، مخصوصا وقتی حداقل از دولایه پارچه استفاده شده باشد، و در نهایت آزمایش جدید نشان داده است که رطوبت طبیعی حاصل از تنفس این تاثیر را بیشتر از قبل افرایش می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *