عرضه دو مدل خودروی برقی توسط هوندا تا سال 2024

هوندا اعلام کرده است که در سال 2024، 2 مدل خودروی SUV برقی را در آمریکا به فروش خواهد رساند و قصد دارد نسخه های هیبریدی (گازی-برقی) مدل های پرفروش خود را نیز معرفی کند. این دومین خودروساز ژاپنی است که به تازگی عرضه خودروی EV را در ایالات متحده اعلام کرده است. ماه گذشته تویوتا گفت که قصد دارد اولین خودروی برقی خود را تا پایان سال 2021 به بازار جهانی عرضه کند.
به گزارش آسوشیتدپرس، دیو گاردنر، مدیر فروش هوندا در آمریکا، هفته گذشته گفت که یکی از خودروهای الکتریکی از نوع Acura و دیگری از مارک هوندا خواهد بود. وی گفت که جزئیات بیشتر بعداً ارائه خواهد شد.خودروسازان ژاپنی – و به ویژه تویوتا – زمانی در صنعت خودروهای هیبریدی پیشتاز بودند، اما طی سال های اخیر شرکت های آمریکایی آنها را در بازار وسایل نقلیه کاملا الکتریکی عقب انداخته اند. اما با ممنوعیت فروش کالاهای جدید موتورهای احتراقی توسط کالیفرنیا تا سال 2035، و جهت گرفتن دولت بایدن به سمت ایجاد ناوگان وسایل نقلیه دولتی کاملاً الکتریکی همراه با برنامه های دیگر برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای، تولیدکنندگان خودرو بیش از پیش به سمت ساخت خودروهای الکتریکی قدم برداشته اند.

هفته گذشته گاردنر طی اعلامیه گفت، هوندا قصد دارد وسایل نقلیه خود را با مشارکت جنرال موتورز تولید کند. گاردنر خاطرنشان کرد: اخیراً هوندا بر فروش اتومبیل های سواری در ایالات متحده تسلط یافته و بسیاری از وسایل نقلیه با موتورهای احتراق داخلی را تولید می کند.

گاردنر گفت: “ما واقعاً در چند مورد که به نظر می رسد امروز از مد افتاده اند ماهر هستیم، اما بدون شک برای ورود به بازار اتومبیل های برقی، در ابتدای مسیر هستیم”.

آزمایش اولین تاکسی بدون راننده در چین
بیشتر

بنیامین اسدی

بنیامین اسدی

دبیر تکنولوژی و علوم فضایی

→ خواندن مطلب قبلی

قوانین نهایی FAA در مورد پهپادها از 21 آوریل اجرایی می شوند

خواندن مطلب بعدی ←

کارخانه تسلا صدها مورد ابتلا به COVID-19 را پس از بازگشایی گزارش کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.