پیام پنهان ناسا بر روی چتر فرود مریخ نورد استقامت

چتر فرود مریخ نورد استقامت که هفته پیش به این ماموریت کمک کلیدی کرد، دارای یک پیام مخفی است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، این چتر سفید و قرمز که در نگاه اول فقط یک شکل تصادفی به نظر می آید، به گفته ناسا یک پیغام مخفی، نوشته شده با کد باینری کامپیوتری در خود پنهان کرده است. البته به لطف همکاری کاربران اینترنت، این پیغام مخفی در عرض چند ساعت کشف شد. الگوی سفید و قرمز این چتر فرود، بعد از ترجمه کلمه “Dare Mighty things” را بر روی یک سری دایره مرکز مشترک به نمایش می کشد. این اصطلاح که به گفته ناسا شعار تیم پروژه استقامت است، بر روی یکی از دیوار های کنترل ماموریت، در لابراتوری جت رانش ناسا نصب شده است. این شعار که به معنی “جرات به چیز های بزرگ داشته باش” است، ممکن است اشاره به قدم های بزرگ و جسورانه ناسا برای دستیابی به موفقیت های تاریخی برای انسانیت دشته باشد و میتواند پیام الهام بخش برای دیگران باشد.
پیام پنهان ناسا بر روی چتر فرود مریخ نورد استقامت
حلقه خارجی چتر نیز دارای یک پیغام مخفی دیگر است که پس از ترجمه، یک موقعیت جغرافیایی به مختصات 34°11’58” N 118°10’31” W نمایش می دهد.Allen Chen رهبر تیم ورود و فرود استقامت بیان کرده: در کنار توسعه فوق العاده علم و دانش، ما امیدواریم که فعالیت های ما در عرصه مهندسی نیز موجب الهام بخشی به دیگران شود. گاهی ما پیغام های این چنینی در جای جای کار خود پنهان میکنیم و امیدواریم دیگران آن را پیدا کنند، پس از همه دعوت میکنیم که تلاش کنند و نتایج خود را به ما نیز نشان دهند. Adam Steltzner سرمهندس ماموریت استقامت نیز، روز دوشنبه طی توییتی صحت این پیام را تایید کرد.

پیام پنهان ناسا بر روی چتر فرود مریخ نورد استقامت
Dare Mighty Things تنها پیام مخفی نیست که بر روی مریخ نورد استقامت کشف شده است. اگر بر روی یکی از تصاویر ارسال شده از نمای بالایی این مریخ نورد زوم کنید، نقاشی کوچکی از خانواده تمامی کاوشگر های ارسال شده به مریخ به علاوه هلیکوپتر مهارت را میتوانید مشاهده کنید. به نظر میرسد این اولین باری نیست که ناسا پیامی را بر روی کاوشگر های مریخ پنهان میکند. بر روی مریخ نورد کنجکاوی که در سال 2012 به مریخ ارسال شد، تعدادی چرخ های کوچک آلمینیومی وجود دارد که برای جمع آوری سنگ زیره ها از سطح مریخ استفاده می شود. بر روی این چرخ ها یک سری نقاط کوچکی هک شده است که در واقع یک رمز مورس به معنی “JPL” است.
به گفته Allen Chen پیام های متعددی همانند این در تمامی پروژه های ناسا مخفی شده اند که برخی از آنها هیچ وقت کشف نشده اند حتی توسط رهبران تیم های این سری ماموریت ها.
رگبار شهابی Eta Aquarid هفته آینده آغاز می شود
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

AMD هفته آینده مدل های جدیدی از کارت گرافیک Radeon RX را معرفی خواهد کرد

خواندن مطلب بعدی ←

سونی امکان اضافه کردن حافظه SSD جداگانه به PS5 را فراهم خواهد کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *