1612658696 hellblade ii fire - هرآنچه که درباره بازی Senua’s Saga: Hellblade II میدانیم
زمان مطالعه: 4 دقیقه
عنوان جدید و انحصاری مایکروسافت Senua's Saga: Hellblade II در سال 2019 توسط استودیوی نینجا تئوری (Ninja Theory) در مراسم گیم آواردز (Game Awards) معرفی شد. مایکروسافت با نمایش تریلری خارق العاده، چهره خشمگین سنوآ را به همراه فضای مرموز و شوم بازی به تصویر کشید که بسیاری از هواداران از تماشای این پیش نمایش مبهوت و هیجان زده شدند. حال پس از گذشت یک سال و اندی، ما همچنان مشتاقانه منتظر شنیدن خبر ها و جزئیات بیشتری درمورد این عنوان به خصوص تاریخ انتشار آن هستیم، لذا در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا اطلاعات و جزئیات موجود از بازی Senua's Saga: Hellblade II را گردآوری کرده و به آن ها بپردازیم.
این مطلب ممکن است حاوی اسپویلر از داستان نسخه اول بازی باشد
1612658704 7wcgfrtpgxpnkjfuhmkfub 970 80 jpg - هرآنچه که درباره بازی Senua’s Saga: Hellblade II میدانیم
سه سال از انتشار Hellblade: Senua's Sacrifice و  نبرد سنوآ  برای نجات روح معشوقش در اعماق سرزمین هِل (Hel) در برابر الهه ی دنیای مردگان هِلا (Hela) می گذرد. اکنون با معرفی کنسول های ایکس باکس سری ایکس و اِس، بیشتر از هر زمان دیگری آماده ایم تا شاهد سرگذشت قهرمان داستانمان سنوآ پس از اتفاقات نسخه اول بازی باشیم.
تاریخ انتشار بازی
بازی Senua's Saga: Hellblade II به شکل غافلگیرکننده ای در مراسم گیم آواردز 2019 معرفی شد. از اولین لحظه معرفی این عنوان، مشخص شد که بازی منحصراً برای پلتفرم های مایکروسافت (ویندوز و کنسول های ایکس باکس سری ایکس و اِس) منتشر خواهد شد اما به هر حال صحبتی از تاریخ انتشار آن به میان نیامد.
اگرچه هل‌بلید 2 یکی از نخستین عناوین معرفی شده برای ایکس باکس سری ایکس بود، اما مسئولین مایکروسافت از آن به عنوان یک Launch title (بازی هایی که هنگام عرضه کنسول های جدید منتشر می شوند) یاد نکردند، بنابراین عدم انتشار بازی تاکنون چندان برای طرفداران تعجب برانگیز نبوده است. با این حال، پس از گذشت یک ماه از سال جدید میلادی، امیدواریم به زودی اخبار جدیدی از تاریخ انتشار این بازی به گوشمان برسد. با توجه به آنکه هل‌بلید 2 در مطالب Xbox Wire ماه پیش (که در آن به بازی های انحصاری کنسول ایکس باکس سری ایکس پرداخته شده بود) حضور پیدا نکرد، اما باز با این حال احتمال عرضه آن در سال جاری خیلی دور از ذهن به نظر نمی رسد.
پیش نمایش
تاکنون غیر از پیش نمایش اولیه معرفی بازی در مراسم گیم آواردز 2019، پیش نمایش دیگری از این بازی منتشر نشده است. هرچند این تریلر دیدنی اطلاعات خاصی از داستان و گیم پلی بازی به ما ارائه نداد، اما ما را با محیط و اتمسفر هل‌بلید 2 تا حدودی آشنا کرد که از این لحاظ در مقایسه با عنوان پیشین به مراتب تیره تر و سنگین تر به نظر می آمد.

شایعات، اخبار و دیگر جزئیات

سازندگان بر ساخت Senua's Saga: Hellblade 2 تمرکز خواهند کرد

1612658699 untitled - هرآنچه که درباره بازی Senua’s Saga: Hellblade II میدانیم

استودیوی نینجا تئوری اعلام کرد که سازندگان مشغول توسعه عناوین Project Mara, The Insight Project و Hellblade II هستنید و فعلا قصد انتشار محتویات جدیدی برای Bleeding Edge ندارند.

تریلر سینماتیک بازی After the Fall منتشر شد
> > >

توییت ملینا یورگنس، بازیگر نقش سنوآ در هل‌بلید

1612658710 1612658691 - هرآنچه که درباره بازی Senua’s Saga: Hellblade II میدانیم

این توییت شامل تصویری از چهره ملینا یورگنس با گریم کاراکترش سنوآ بود که همراهش این عبارت را به دنبال داشت: “در قبال هر نبرد پیروزمندانه، نبرد عظیم تری وجود دارد که جای آن را می گیرد.”عدم حضور هل‌بلید 2 در Xbox Wire 

همچنان تاریخ عرضه مشخصی برای بازی هل‌بلید 2 تعیین نشده است. در پست Xbox Wire که ماه پیش منتشر شد، لیستی از عناوین انحصاری ای که سال 2021 برای ایکس باکس سری ایکس / اِس منتشر می شوند ارائه شد که نام هل‌بلید 2 در میان آن ها نبود. با توجه به نکته، به نظر نمی آید که این عنوان در زمان نزدیکی برای پلتفرم های ذکر شده منتشر شود. اما شایان ذکر است که این لیست، فقط به چند عنوان محدود بود و هنوز ممکن است مایکروسافت تاریخ انتشاری در سال 2021 برای هل‌بلید 2 در نظر گرفته باشد. متاسفانه فعلا باید صبور باشیم و تا انتشار خبری رسمی از تاریخ عرضه هل‌بلید 2 منتظر بمانیم.

بازی از انجنین Unreal 5 بهره می برد

مایکروسافت در Xbox Wire اعلام کرد که هل‌بلید 2 از انجین گرافیکی Unreal 5 بهره خواهد برد. به گفته آنان “تیم سازندگان بازی، هل‌بلید 2 را بر شالوده بهره برداری کامل از انجنین آنریل 5 بنا خواهند کرد تا قدرت کنسول ایکس باکس سری ایکس به بهترین شکل ممکن به نمایش درآید. تریلر نمایش داده شده در مراسم گیم آواردز نیز از این انجین بهره می برد که قدرت ایکس باکس سری ایکس را به دیگر توسعه دهندگان منعکس کرد، آن ها حالا قادر خواهند بود تا مرز محدودیت های کنونی را کنار زده و تجارب و جهان هایی را به روش های نوینی خلق کنند که شما هرگز تصورشان را نکرده اید.”

ویدئو های سینماتیک بازی Diablo 2 Resurrected منتشر شد + زیرنویس اختصاصی فارسی
> > >

الهامات از مناظر و چشم اندازه های طبیعت ایسلند

1612658713 ninja theory shows the stunning icelandic vistas that inspired hellblade 2 1024x512 - هرآنچه که درباره بازی Senua’s Saga: Hellblade II میدانیم
در رابطه با ساخت و طراحی جنبه های سمعی و بصری بازی هل‌بلید 2، سازندگان استودیو نینجا تئوری در مجموعه تصویری Dreadnought اظهار کردند که طبیعت و مناظر زیبای کشور ایسلند آن ها را بسیار شیفته خود کرده است. همین موضوع به تنهایی الهام بخش آن ها برای ساخت دنباله بازی هل‌بلید 2 بوده و آن ها به همراه طراحان و تهیه کنندگان به بیش از 40 لوکیشن مختلف در سراسر ایسلند سفر کرده اند تا به نحو احسن محیط طبیعت این کشور را در بازی خود به تصویر بکشند. آن ها مجموعه ای از اصوات و تصاویر مختلفی از دل دشت ها، غار ها و کوهستان های ایسلند جهت استفاده در پروسه ساخت و طراحی بازی تهیه کرده اند که ما شاهد برخی از این عناصر در تریلر هل‌بلید 2 بودیم.

داستان بازی

همانطور که ذکر شد، هنوز هیچ اطلاعاتی از داستان و اتفاقات بازی در دسترس نیست، اگرچه حدس و تئوری هایی برگرفته از تریلر بازی وجود دارد اما جزئیات موثقی از داستان هل‌بلید 2 پس از معرفی آن منتشر نشده است. در پیش نمایش بازی، ما شاهد تصاویری خشن از دست های قطع شده و آویزان از طاق بودیم، در کنار آن صحنه هایی از یک نبرد و همچنین مراسم مذهبی پاگان ها را ملاحظه کردیم که در میان این تصاویر مناظری از طبیعت کشور ایسلند نیز به چشم می خورد. گفته می شود در این پیش نمایش اشاره ای به حضور وایکینگ ها شده است که با توجه به بازه زمانی اتفاقات هل‌بلید 2 این فرضیه معنا پیدا می کند. به هر حال این نظرات فعلا در حد حدس و گمان باقی می مانند تا زمانی که جزئیات بیشتری از سوی نینجا تئوری منتشر شود.

تاریخ عرضه بازی Aliens: Fireteam Elite منتشر شد
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *