106884565 1621346132155 gettyimages 1230721734 AUSTRALIA GOOGLE 1440x720 - قابلیت جدید موتور جستجوی گوگل
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به زودی کاربران قادر خواهند بود، اطلاعاتی را درباره وبسایت های موجود بر روی صفحه نتایج گوگل مشاهده کنند.

این روزها تقریبا هر شخصی در طول زندگی خود از موتور جستجوی گوگل برای یافتن مطلبی بر روی اینترنت استفاده کرده است. این اطلاعات معمولا روی وبسایت های شناخته شده، سایت های خبری مربوط به روزنامه ها و وبسایت های خرده فروشی ثبت شده اند، ولی کاربران در بین این نتایج جستجو معمولا با وبسایت های دیگری نیز روبرو میشوند که اطلاعاتی درمورد آن و صحت مطالب آن ندارند. گوگل اعلام کرده، کاربران به زودی میتوانند از گذینه ای داخل این موتور جستجو برای یافتن اطلاعات بیشتر درباره وبسایت استفاده کنند.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک ، گوگل با اجرای این برنامه قصد دارد به کاربران امکان دهد تا این عمل را بدون ترک نتایج جستجو و پیگیری نام وبسایت در صفحه ای مجزا انجام دهند، تا اطلاعات بیشتری درباره محتوا و منبع اطلاعات وبسایت دریافت کرده و تصمیم بگیرند که میخواهند به وبسایت مورد نظر مراجعه کنند یا خیر.

1612272079 google search 1280x720 1 - قابلیت جدید موتور جستجوی گوگل

این قابلیت توسط یک منوی جدید در صفحه نتایج گوگل در دسترس خواهد بود. کاربران برای باز کردن این منو میتوانند با کلیک بر روی آیکون “سه نقطه” در کنار آدرس URL وبسایت در صفحه نتایج، به این منو و اطلاعات تکمیلی درباره هویت وبسایت مورد نظر دست یابند.

در برخی موارد در مواجهه با وبسایت های بزرگتر و مشهور، اطلاعاتی درباره وبسایت از طریق ویکیپدیا دیده خواهد شد. گوگل بیان کرده ویکیپدیا منبعی معتبر و مجانی از اطلاعات، درباره میلیون ها وبسایت در اختیار کاربران اینترنت میگذارد. البته نباید فراموش کرد که کلمه معتبر و ویکیپدیا همیشه در یک سطر آهنگ خوشی ندارد.

سونی طی 4 هفته، 3.4 میلیون عدد پلی استیشن 5 را بفروش رسانده
> > >

1612272096 search result info 1091x800 1 - قابلیت جدید موتور جستجوی گوگل

زیرا ویکیپدیا یک وبسایت با قابلیت ویراست آزاد است که به کاربران داوطلب در سرتاسر دنیا امکان میدهد اطلاعات موجود روی این وبسایت را به روز رسانی کرده و صحت آنرا بررسی کنند و این دلیل بر اعتبار بی چون و چرای این مطالب نمی شود. ولی این منوی جدید گوگل معمولا برای مواقعی که کاربر به دنبال اطلاعات و مطالب پزشکی و دارویی هستند میتواند مفید باشد، زیرا کاربران میتوانند با بررسی اطلاعات وبسایت مورد نظر، تایید مطالب پزشکی موجود بر روی وبسایت توسط دیگر پزشکان و داوران مربوطه را مورد بررسی قرار دهند.

اگر وبسایت های یافت شده در صفحه نتایج، صفحه ویکیپدیای مربوطه را نداشته باشند، گوگل اطلاعات خاصی را درباره تاریخی که وبسایت مورد نظر ایندکس شده است در اختیار کاربر قرار میدهد و وقتی کاربران مطالبی راجع به موقعیت های استخدام و یا تجارت های محلی را بررسی میکنند، گوگل اطلاعاتی در مورد این تجارت ها و یا موقعیت های شغلی، که بر روی وبسایت اصلی آن ها ثبت شده در اختیار کاربر قرار می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *