• 25 فروردین 1403
1628526234 gigabyte 1280x720 1 - گیگابایت تحت حمله سایبری قرار گرفت: اطلاعات محرمانه به سرقت رفته است
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

گیگابایت روز جمعه مورد حمله سایبری قرار گرفت و مجبور به متوقف کردن برخی سرویس های خود در تایوان شد. این حمله سایت پشتیبانی، سایت اسناد و برخی اطلاعات حیاتی این کمپانی را تحت شعاع قرار داده است.

گیگابایت در این اطلاعیه نامی از حمله باج افزاری نبرده است، اما اطلاعاتی که توسط سایت BleepingComputer منتشر شده است، چیز دیگری را بیان می کند. هچنین نام گروهی که مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته RansomEXX است که در گذشته با نام Defray. این گروه در گذشته بارها پشت چندین حمله سایبری بسیار بزرگ در سرتاسر دنیا بوده است. با اینکه این گروه معمولا آزانس های مربوط به دولت ها را هدف قرار می دهد، بارها به کمپانی های خصوص نیز حمله کرده است، که گیگابایت بزرگترین آن ها محسوب می شود.

موضوعی که این حمله را پیچیده می کند این است که به گفته حمله گر ها، حدود 112 گیگابایت اسناد را از سرور های این کمپانی به سرقت برده اند و این اسناد شامل اطلاعات محرمانه ای از همکاران گیگابایت مانند اینتل و AMD می شود. گروه RansomEXX تهدید کرده است تا برای فشار بیشتر بر روی گیگابایت این داده ها را منتشر خواهد کرد.

 مقامات مسئول مخالف پرداخت باج به  سارقین این چنینی هستند، اما گیگابایت اولین شرکتی نخواهد بود که دست به چنین عملی میزند. بسیاری از حملات سایبری از نگاه عموم پنهان می ماند و مردم اطلاعی از مبالغی که پشت درهای بسته به این سارقین پرداخت می شود ندارند. گیگابایت در حال حاضر درباره این موضوع سکوت کرده است، چرا که دیگر غول های تکنولوژی دنیا نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *