• 3 اردیبهشت 1403
دولت فرانسه برای جایگزینی خودرو با دوچرخه به شهروندان یارانه 4000 یورویی می دهد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش وبسایت تایمز، دولت فرانسه  یارانه ای را برای افرادی که خودروهای گازسوز خود را با دوچرخه های برقی معامله کنند، به مبلغ 4000 یورو (یا 3976 دلار) در نظر گرفته است. هدف از این اقدام تشویق مردم به کنار گذاشتن روش‌های آلاینده حمل‌ونقل و تعویض آن با جایگزین‌های پاک‌تر و سازگار با محیط‌زیست است.

افرادی که در خانوارهای کم درآمد در مناطق شهری کم آلاینده زندگی می کنند،برای تعویض خودروی خود واجد شرایط دریافت یارانه کامل 4000 یورویی برای خرید دوچرخه الکترونیکی خواهند بود. لازم به ذکر است که دوچرخه های سنتی و غیرموتوری نیز واجد شرایط تشویق هستند. شهروندان فرانسوی با بازه های درآمدی بالاتر می توانند یارانه های کمتری دریافت کنند.

این نوع یارانه ابتدا طی سال گذشته معرفی شد، اما اخیرا پس از اینکه مقامات  تشخیص دادند که برای جا نماندن از همسایگان دوچرخه دوست خود مثل هلند، آلمان و دانمارک این مبلغ باید افزایش پیدا کند.

Feddz E Mopped E Bike Test Review 2021 82 1140x760 1 - دولت فرانسه برای جایگزینی خودرو با دوچرخه به شهروندان یارانه 4000 یورویی می دهد

دولت فرانسه در اینباره اعلام کرد که میخواد 9% جمعیت فرانسه تا سال 2024 به استفاده از دوچرخه روی بیاورند، در حالی که اکنون تنها سه درصر از مردم از این وسایل نقلیه استفاده می کنند. لازم به ذکر است که هلند در حال حاضر با رقم چشم گیر 27% جمعیت در این زمینه بی رقیب است.

این سیاست از یک برنامه بسیار موفق در کشور لیتوانی الگوبردارده شده است، که طی آن شهروندان واجد شرایط دریافت مبلغ یارانه 1000 یورو برای خرید دوچرخه های برقی جدید، اسکوتر ها، موتور سیکلت و یا خرید اعتبار استفاده از وسایل نقلی عمومی پس از تعویض خودروی قدیمی خود می شوند.

یک تسلا مدل S Plaid در پنسیلوانیا دچار آتش سوزی شد و مدت کوتاهی راننده در آن گرفتار شد
> > >

Kois Cycling Netherlands - دولت فرانسه برای جایگزینی خودرو با دوچرخه به شهروندان یارانه 4000 یورویی می دهد

نکته جالب اینکه، دولت فرانسه  فقط در جهت انگیزه های فردی این بودجه را خرج نمی کند. دولت امانوئل ماکارون (Emmanuel Macron) رئیس جمهور این کشور، در نظر دارد تا مبلغ 250 میلیون یورو را فقط در شهر پاریس سرمایه گذاری کند تا تمامی مناطق شهر به طور کامل با استفاده از دوچرخه قابل پیمایش باشد.

شهردار شهر پاریس آن هیدالگو (Anne Hidalgo) نیز سال گذشته با وعده اضافه کردن 130 کیلومتر مسیرهای ایمن برای دوچرخه سواری طی پنج سال آینده، در انتخابات مجدد پیروز شد.

این خبر تنها  یک هفته پس از اینکه جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، لایحه مالیاتی و آب و هوایی عظیمی را که به طور کامل پتانسیل مبارزه با تغییرات آب و هوایی توسط دوچرخه‌های الکترونیکی را نادیده می‌گیرد امضا کرد، منتشر شد.این لایحه شامل میلیون‌ها دلار برای اعتبار مالیاتی برای خودروهای برقی است، اما پولی برای مشوق‌های دوچرخه‌های الکترونیکی وجود ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *