1614189490 fisker3 1440x720 - فاکسکان یک خودرو الکتریکی جدید برای Fisker خواهد ساخت
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فاکسکان با ساخت وسایل نقلیه الکتریکی برای Fisker Inc موافقت کرده است، شرکت معتبر EV تولید کننده خودرو Henrik Fisker، طبق تفاهم نامه ای که روز چهارشنبه انجام شد، قرار است فاکسکان دومین وسیله نقلیه Fisker Inc را بسازد، که در اواخر سال 2023 به بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، فیسکر به وال استریت ژورنال گفت که آنها در حال بررسی ساخت این ماشین در ایالات متحده هستند و “احتمال بسیار زیادی” وجود دارد که ممکن است خط تولید آن در کارخانه فاکسکان در ویسکانسین راه اندازی شود.
این کارخانه، که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق امریکا، آن را “هشتمین عجایب جهان” در رویداد پیشگامانه 2018 نامید، قرار بود در ابتدا برای ساخت صفحات LCD استفاده شود. قرار بود فاکسکان در آن حدود 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند که منجر به افزایش زیربنای 20 میلیون فوت مربعی و ایجاد 13000 شغل شود. اما این شرکت تاکنون فقط 3 درصد از کل این مبلغ را سرمایه گذاری کرده است و بزرگترین سازه ای که در این سایت ساخته است یک ساختمان 1 میلیون فوت مربع است که اخیراً در اسناد رسمی به عنوان یک مرکز ذخیره سازی طبقه بندی شده است.
این شرکت ها ادعا می کنند که در نهایت می توانند سالانه 250،000 وسیله نقلیه یا حتی بیشتر تولید کنند، یعنی نیمی از تولید فعلی تسلا. انتظار می رود که یک مشارکت رسمی تر بین آنها، در اواخر سال جاری امضا شود.
1614189395 fisker2 - فاکسکان یک خودرو الکتریکی جدید برای Fisker خواهد ساخت
شرکت Fisker قرار نیست تولید اولین خودروی خود، Ocean SUV را تا پایان سال 2022 آغاز کند. این اتومبیل توسط شرکت مگنا تأمین کننده خودرو ساخته خواهد شد، كه برنامه خودروهای الكتریكی خاص خود را دارد و SUV برقی I-Pace را برای جگوار لندرور مونتاژ می كند. شرکت Fisker در ابتدا قصد داشت برای ساخت SUV Ocean و وسایل نقلیه بعدی با فولکس واگن همکاری کند – نمونه اولیه Ocean توسط یک شرکت تابعه طراحی از خودروساز آلمانی در پلتفورم خودروی الکتریکی VW ساخته شد – اما در نهایت این مذاکرات متوقف گردید.
Fisker پس از اعلام سال گذشته مجتمع تایوانی، مبنی بر ورود این صنعت به لیست فزاینده شرکتهایی که فاکسکان با آنها در زمینه ساخت وسایل نقلیه برقی کار می کند، می پیوندد. در حال حاضر امسال، فاکسکان اعلام کرد که با جیلی، بزرگترین خودروساز خصوصی چین و همچنین با راه اندازی Byton، خودرو تولید خواهد کرد. جیلی گفته است که ممکن است از همکاری خود با فاکسکان برای کمک به ساخت اتومبیل برای راه اندازی مجدد استارت آپ EV فارادی فیوچر استفاده کند.
فاکسکان همچنین در ژانویه 2020 اعلام کرد که قصد دارد وسایل نقلیه الکتریکی را با فیات کرایسلر بسازد، که از آن زمان با PSA Group فرانسه ادغام شده و به یک خودروساز جدید به نام Stellantis تبدیل شده است. وضعیت آن سرمایه گذاری مشترک نامشخص است. فاکسکان طی سال گذشته به چندین درخواست برای اظهار نظر در مورد این پروژه پاسخ نداده است و سخنگوی فیات کرایسلر بارها از اظهار نظر خودداری کرده است.
1614189371 fisker2 - فاکسکان یک خودرو الکتریکی جدید برای Fisker خواهد ساخت
در پی افزایش ارزش سهام تسلا، در سال گذشته میزان علاقه به وسایل نقلیه الکتریکی سر به فلک کشیده است. تعدادی از استارتاپ ها، از جمله Fisker Inc، به بورس عمومی رسیده اند و در مجموع میلیاردها دلار سرمایه جمع کرده اند. این رونق، شرکتهای بزرگی از صنایع دیگر را نیز مانند فاکسکان جذب کرده است. “بایدو” غول جستجوی چینی اعلام کرد که برای ساخت ماشین های الکتریکی با جیلی همکاری خواهد کرد. علی بابا با SAIC ، بزرگترین خودروساز چین، سرمایه گذاری مشترکی را برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی تشکیل داد. Didi Chuxing در حال کار با خودروساز بزرگ چینی BYD برای ساخت خودروهای الکتریکی است. گفته می شود که شرکت Xiaomi نیز در حال ورود به بازار تولید خودروهای الکتریکی است.
شاید معروف ترین این شرکت ها Apple باشید، اپل در حال تحقیق و بررسی شرایط، برای ورود به بازار تولید خودروهای الکتریکی است و در حال مذاکره با خودروسازان سراسر جهان به امید یافتن شریک مناسب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *