فورد برخی مدل های Explorer SUV را به علت کمبود ریزتراشه ها بدون سیستم کنترل تهویه صندلی عقب عرضه می کند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کمبود جهانی ریزتراشه ها همچنان ادامه دارد و این موضوع گریبان گیر بسیاری از تولید کنندگان خودرو نیز شده است. شرکت فورد در صدد مقابله با این مشکل برخی مدل های SUV سری Explorer خود را بدون سیستم الکترونیکی مورد نیاز برای کنترل سیستم حرارتی و خنک کننده صندلی عقب ارائه می دهد.

به گزارش The Verge به نقل از سخن گوی فورد، این شرکت برای ارائه سریع تر برخی محصولات به مشتریان دست به این اقدام زده است. فورد اضافه کرد که این مدل ها با تخفیف متناسب به فروش خواهند رسید و همچنین تمامی مدل ها به کنترل تهویه صندلی جلو مجهز هستند.

cdebaf80 a302 11ec a8db 2f78955751b8 - فورد برخی مدل هایSUV را به علت کمبود ریزتراشه ها بدون سیستم کنترل تهویه صندلی عقب عرضه می کند

به گزارش این غول خودرو سازی،  تراشه های مورد نیاز برای کنترل صندلی عقب در آینده نزدیک به فروشندگان ارسال خواهد شد و صاحبان این مدل ها باید برای نصب تراشه ها به مراکز خدمات فورد مراجعه کنند.

فورد تنها شرکتی نیست که برای پاسخ به کمبود تراشه های سیلیکونی مجبور به فروش محصولات بدون برخی از امکانات شده است. سال گذشته برخی خودرو های شرکت تسلا همانند 3 Model و Model Y خودروهایی بدون درگاه USB-C دریافت کردند و شرکت BWM نیز مجبور به حذف کنترل های لمسی از مدل های X5 و Z4 شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *