03see 1280x720 1 - اولین استودیوی فیلم سازی فضایی در دست ساخت است
زمان مطالعه: 2 دقیقه

موسسه تفریحی فضایی (SEE) انگلستان، امروز از برنامه های خود برای ساخت اولین استودیوی فیلم سازی جهان در فضا خبر داد. این ایستگاه که SEE-1 نام دارد به صورت یک ماژول به ایستگاه فضایی تجاری اکسیوم (Axiom) که در حال ساخت است متصل خواهد شد اما ساخت این استودیو بسیار زودتر از پایان مراحل ساخت ایستگاه فضایی اکیسوم به پایان خواهد رسید. به گفته موسسه تفریحی فضایی این استودیو تا پایان سال 2024 برای پرتاب آماده خواهد شد.

پروژه SEE-1 نه تنها جاه طلبانه می باشد بلکه نامگذاری آن به عنوان ایستگاه فیلم سازی، بی انصافی در حق آن است. این ایستگاه چند رسانه ای نه تنها برای ساخت فیلم استفاده خواهد شد، بلکه برای تولید برنامه های تلویزیونی، ضبط موسیقی و حتی برگذاری برخی برنامه های ورزشی در فضای میکروجاذبه ای در جو زمین مناسب خواهد بود.

01see - اولین استودیوی فیلم سازی فضایی در دست ساخت است

بر اساس بیانیه عرضه شده توسط موسسه تفریحی فضایی استودیوی SEE-1 ابتدا بر روی زمین تحت نظر تیم اکسیوم اسمبل خواهد شد و سپس در سال 2024 به فضا پرتاب می شود. در آنجا SEE-1 به همراه ایستگاه فضایی اکسیوم به ایستگاه فضایی بین المللی متصل خواهد شد تا مراحل بعدی اسمبلی اکسیوم به پایان برسد. ساخت ایستگاه اکسیوم تا سال 2028 به طول خواهد انجامید اما SEE-1 میتواند فعالیت خود را از پایان سال 2024 آغاز کند. به گفته موسسه تفریحی فضایی، ایستگاه SEE-1 حدود یک پنجم حجم اکیسوم را تشکیل می دهد و به نظر میرسد از همین حالا SEE-1 متشری اول خود را دارد. موسسه تفریحی فضایی یکی از کمپانی هایی خواهد بود که در ساخت اولین فیلم هالیوودی فیلم برداری شده در فضا، با بازی تام کروز همکاری خواهد داشت. البته ساخت فیلم های این چنینی تنها برنامه موسسه تفریحی فضایی برای این استودیو نیست و این موسسه برنامه و مستندات خاص خود را از طریق SEE-1 ساخته و منتشر خواهد کرد. در حال حاضر اطلاعات دقیقی از این برنامه ها در دست نیست.

ایستگاه فضایی جف بزوس یک قدم نزدیک تر به واقعیت
> > >

SEE 1 4 - اولین استودیوی فیلم سازی فضایی در دست ساخت است

در حال حاضر تصویر واقعی رسمی از ایستگاه SEE-1 دیده نشده است، اما رندر های سه بعدی منتشر شده توسط این موسسه آن را به شکل یک شی گوی مانند جلوه داده است که به کناره ایستگاه فضایی اکسیوم متصل شده است. تصاویر سه بعدی منتشر شده،  SEE-1 را هم در کنار ایستگاه اکسیوم کامل شده نشان می دهد، و هم در مراحل ساخت این ایستگاه فضایی که در حال حاضر به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *