1618484706 firefox main 1 1280x720 1 - فایرفاکس به زودی پشتیبانی از FTP را حذف خواهد کرد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

موزیلا (Mozilla) پشتیبانی از FTP را در نسخه 88 مروگر فایرفاکس (FIrefox) منحل خواهد کرد.

این روز ها با وجود تمامی کارهای خارق العاده ای که مرورگر ها میتوانند انجام دهند، بخش وسیعی از اینترنت و وب بر پایه تکنولوژی هایی که دهه ها عمر دارند پیاده سازی شده است. این موضوع فقط مرتبط به اپلیکشین هایی مثل e-mail یا IRC نیست و شامل تکنولوژی هایی مانند TCP/IP, HTTP و FTP نیز می شود. این تکنولوژی ها به این زودی ها صحنه را ترک نخواهند کرد، مگر اینکه قصد شکستن اینترنت را داشته باشیم. اما برخی از این تکنولوژی ها مثل FTP تا حدی مبهم شده که موزیلا قصد دارد پشتیبانی از آن را در نسخه جدید فایرفاکس کنار بگذارد.

FTP یا File Transfer Protocol (پروتکل انتقال اطلاعات) مدت طولانی است که برای ارسال داده ها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر از طریق شبکه استفاده می شود. این تکنولوژی از آن دسته تکنولوژی هایی است که قبل از پیدایش وب راه اندازی شده و طراحی آن نیاز های امروزی را بر طرف نمیکند و از همه مهمتر برای مقابله با خطرات امنیتی روز طراحی نشده است. این تکنولوژی نه تنها راکد مانده بلکه به یک مسئولیت سنگین نیز تبدیل شده است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، طی ماه آوریل سال گذشته، مدتی بعد از حذف پشتیبانی از FTP توسط گوگل (Google) در مرورگر کروم (Chrome) ، موزیلا نیز اعلام کرد که قابلیت داخلی FTP را به زودی از مرورگر فایرفاکس حذف خواهد کرد. موزیلا همچنین اعلام کرد که پروسه حذف این قابلیت با عرضه نسخه 88 مرورگر شروع شده و با عرضه نسخه 90 به طور کلی حذف خواهد شد. این به این معنی است که کاربران دیگر همانند گذشته به دایرکتوری های FTP  دسترسی نخواهند داشت. برخی از add-on ها نیز که برای فعالیت نیاز به FTP  دارند، غیر قابل استفاده خواهند ماند و برای حل این مشکل نیاز است تا کاربران از کلاینت های اختصاصی FTP استفاده کنند.

تصاویر و اطلاعات درز شده از ویندوز 11
> > >

نسخه 88 فایرفاکس چند روزی زودتر از برنامه های اعلام شده بر روی سیستم عامل اندروید عرضه شده و به زودی در دسترس تمامی کاربران بر روی همه پلتفرم ها قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *