1616327961  117632987 mediaitem117632986 - فنلاند بار دیگر به عنوان شادترین کشور دنیا شناخته شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به گزارشی اسپانسر شده توسط UN کشور فنلاند برای چهارمین سال متوالی شادترین و پرآرامش ترین کشور دنیا معرفی شد.

در ادامه این گزارش، کشور دانمارک در مقام دوم، سوئیس در مقام سوم، ایسلند در مقام چهارم و هلند در مقام پنجم شادترین کشور ها قرار گرفته اند. نیوزلند نیز تنها کشور غیراروپایی است که در رده 10 کشور برتر قرار دارد. این در حالی است که انگلستان از مقام 13 به مقام 17 سقوط کرد. لازم به ذکر است که این گزارشات طی پرس و جو از مردم 149 کشور دنیا به دست آمده است و فاکتور های اندازه گیری آن شامل کیفیت تامین اجتماعی، آزادی شخصی، رشد در تولید ناخالص داخلی و میزان فساد می شود.

همچنین کشور های افغانستان، زیمبابه، لتوو، و بوستوانا نیز در انتهای این لیست قرار گرفته اند. ولی در کل به نظر میرسد که بیش از یک سوم کشور های این لیست با موج سنگینی از افکار و احساسات منفی روبرو بوده اند, که بر اساس داده ها مقدار زیادی از آن مربوط به همه گیری ویروس کرونا و مرگ و میر و سختی های همراه با آن است. البته 22 کشور مختلف در این لیست با بهبود شرایط هم روبرو بوده اند. به طور مثال چین از مقام 94 به 84 تغییر مکان داده است.

به گفته جان هلی-ول  (John Helliwell) از منتشر کنندگان این گزارش:

در کمال تعجب، به طور میانگین،  میزان سلامت مردم افت زیادی نداشته است. اما بدون شک خطر عمومی ویروس کرونا تاثیراتی به روی جوامع داشته که باعث شده افراد زمان بیشتری را در خلوت سپری کرده و یا با دیگران در ارتباط باشند. فنلاند به عنوان کشوری که از سطح اعتماد مشترک بالایی برخوردار است، به مردم کمک کرده تا از خود و همنوعان خود محافظت کنند و زندگی و زندگانی بهتری برای خود به ارمغان آورند.
این کشور نوردیک با جمعیت 5.5 میلیون توانسته بسیار بهتر از دیگر کشور های اروپایی در مقابله با کرونا عمل کند. آخرین گزارشات نشان داده تا به حال 70 هزار نفر در این کشور مبتلا شده و 805 نیز در اثر این بیماری فوت کرده اند.
در ادامه لیست 10 کشور برتر این لیست را مشاهده کنید:
1- فنلاند
2- دانمارک
3- سوئیس
4- ایسلند
5- هلند
6- نروژ
7- سوئد
8- لوگزامبورگ
9- نیوزلند
10- اترش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *