1613774871 eating with mask on pexels cottonbro 3951859 1 1280x720 1 - سازمان FDA بار دیگر عدم شیوع ویروس کرونا توسط غذا و بسته بندی مواد غذایی را تایید کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سازمان FDA آمریکا در پی پرسش های متعدد بار دیگر تایید کرد که ویروس کرونا از طریق مواد غذایی بسته بندی شده و غذا قابل انتقال نیست.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، FDA این اطلاعات را طی آزمایش های دوباره که همچنان نیز ادامه دارد تایید کرد. روز های اول شیوع ویروس کرونا این موضوع باعث نگرانی بسیاری از افراد بود که آیا مواد غذایی بسته بندی شده میتواند ناقل ویروس باشد یا خیر؟ بسیاری از افراد در واهمه از این نوع آلودگی چندین اقدام مختلف به عادات روزانه خود درهنگام خرید اضافه کرده اند. مانند شستشو و ضد عفونی کردن بسته ها مواد غذایی و کنسرو های خریداری شده.

ولی به گفته سازمان غذا و داروی آمریکا و سازمان مرکزی کشاورزی و به تایید سازمان مرکزی کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، حقیقت در این موضوع کاملا متفاوت است و هیچ گونه مدرکی بر تایید احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق مواد غذایی و بسته بندی مواد غذایی وجود ندارد.این رای با بررسی صد ها میلیون مورد از بیماران کووید 19 در سرتاسر دنیا صادر شده است، و به گفته FDA هیچ نوع مدرک اِپیدمیولوژی در سرتاسر دنیا حاکی از اینکه آلودگی به این شکل میسر شده وجود ندارد و یا به هیچ وجه در این نوع شیوع تاثیر مستقیم نداشته است.
1613774904 2021 02 20 07 46 04 targetagwgwea 1280x720 1 jpg 1280720 opera - سازمان FDA بار دیگر عدم شیوع ویروس کرونا توسط غذا و بسته بندی مواد غذایی را تایید کرد
بزرگترین دلیلی که باعث ترس بسیاری از افراد از این موضوع شده، باور بر این عقیده است که برخی بیماری ها میتواند از طریق سطح آلوده اشیا انتقال پیدا کند، ولی بار دیگر FDA اعلام کرد که افراد باید به خاطر داشته باشند، ویروس کووید 19 یک ویروس سیستم تنفسی است و از این طریق از فردی به فردی دیگر منتقل می شود، و نباید با برخی ویروس های سیستم گوارشی و قابل انتقال از طریق غذا، مانند هپاتیت ها یا نورو-ویروس اشتباه گرفته شوند.
12 مورد از جالب ترین اکتشاف علمی در مارس 2022
> > >

در ادامه این سازمان اعلام کرد، میزان ذرات ویروسی که ممکن است با لمس مواد غذایی به دست شما بچسبد بسیار ناچیز است، این درحالی است که برای آلوده شدن و تاثیر این بیماری باید مقدار زیادی از آن توسط مجاری تنفسی وارد بدن شود.

البته نباید فراموش کرد که نظافت و پاکیزگی شخصی در زمان همه گیری ویروسی خطرناک بسیار مهم است، حتی با درنظر گرفتن اینکه پروسه واکیسنه شدن در سرتاسر دنیا در حال انجام است. استاندارد های نظافتی مثل فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک یا حتی دو ماسک، شست شوی دستهای و عدم تماس دست با صورت و گوش در صورت مالیدن دست به سطوح عمومی. اما اگر هر بسته خریداری شده از مغازه را با مواد شوینده می سابید و یا از مواد ضد عفونی کننده روی هر بسته خوراکی استفاده میکنید، باید به شما اطمینان خاطر دهیم که نیاز نیست تا این حد خود را آزار دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *