• 25 فروردین 1403
Resident Evil Village Wallpapers 6 - هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم
زمان مطالعه: 7 دقیقه

پس از هزاران تئوری و شایعات گوناگون درباره ی ساخت نسخه جدیدی از بازی Resident Evil، بالاخره پارسال تابستان از بازی Resident Evil: Village در مراسم معرفی کنسول Playstation 5 سونی، پرده برداری شد. معرفی بازی Resident Evil Village با یک ویدئوی 30 دقیقه ای آغاز شد که در آن به اتمسفر و جلوه های بصری پرداخته شد که به همراه آن بعضی از کاراکتر ها و دشمنان بازی هم به نمایش درآمدند. این نمایش و معرفی بیشتر از آنچه که انتظار می رفت نکات جدیدی را راجع به بازی در بر داشت و وقتی که این اطلاعات را با دیگر اطلاعات کسب شده از مصاحبه های مختلف با Capcom و سازندگان بازی کنار هم بگذاریم، به دانستنی های جالب تری پی خواهیم برد.
البته هنوز تا پایان ساخت و عرضه بازی Resident Evil: Village زمان زیادی باقی مانده، اما ما در این مطلب نگاه دوباره ای به این عنوان خواهیم انداخت تا به بررسی اطلاعاتی که از این بازی بدست آمده، بپردازیم.

تریلر

قبل از آنکه به مبانی اصلی و دیگر بررسی های مربوط به این عنوان برسیم، به نظر فکر خوبیست که یک بار دیگر نگاهی بی اندازیم به پیش نمایش دوم این بازی که در مراسم Tokyo Game Show 2020 به نمایش درآمد تا دوباره فضا و اتمسفر آن برایمان یادآوری شود. در این ویدئو ما دید شفاف تری نسبت به دشمنان و دنیای اطراف این بازی داریم که برایمان حس و حال Resident Evil 4 را تداعی می کند.

عنوان بازی

1610009809 revill 768x768 1 - هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم

اگر چه این بازی دنباله بازی Resident Evil 7 محسوب می شود اما نام رسمی آن Resident Evil 8 نیست، بلکه عدد 8 به شکل عدد رومی VIII در واژه VILLAGE که به معنای روستا یا دهکده است، هایلایت شده. آقای فامیتسو در مصاحبه ای در این باره اظهار کرده که این روستا، محل اتفاقات تمام وقایع بازی می باشد که نقش آن در کل داستان حائز اهمیت است. کلمه Village در عنوان بازی بدین دلیل قرار گرفته شده که همزمان هم به عدد 8 اشاره داشته باشد و هم به وقایع داستان.

فعلاََ خبری از عرضه بازی بر روی کنسول های PS4 و Xbox One نیست

1610009826 resident evil village image 5 768x768 1 - هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم

بازی RE: Village در اصل به عنوان یک بازی بین نسلی (نسل قدیم و جدید کنسول ها) در نظر گرفته شده بود، اما به نظر می آید که شرکت Capcom جهت کند نشدن پروسه ساخت و باز نماندن از اهدافشان، فعلاََ خواهان عرضه آن بر روی کنسول های نسل جدید و PC هستند. البته شایان ذکر است که در مراسم Tokyo Game Show اعلام شد سازندگان تلاش خواهند که این بازی را برای PS4 و Xbox One هم عرضه کنند اما تاکنون خبر اثبات کننده ای از این موضوع در دسترس نیست.
مشخصاََ جلوه های گرافیکی فاکتور بزرگیست که سازندگان برنامه های مفصلی را جهت مانور بر آن در نظر گرفته اند. آقای سویُشی کاندا در این باره می گوید:”ما می خواهیم بازی RE: Village از نظر جلوه های صوتی و بصری یک عنوان فوق العاده باشد. با ظهور نسل جدید گرافیکی و ترکیب آن با انجنین RE، قصد داریم چشم اندازمان را به افق های جدیدی تری ببریم.”
بازی RE: Village دارای صفحه لودینگ نخواهد بود و این ویژگی از دیگر نکات مثبت کارکرد قدرتمند سیستم های نسل جدید می باشد. پس برای بهره مندی کامل از پتانسیل اجرایی این بازی، به یک سیستم قدرتمند نیاز خواهد بود.

بررسی چند نمونه از مورد انتظار ترین بازی های سال 2021
> > >

بازی Resident Evil: Village دنباله مستقیم Resident Evil 7 خواهد بود

1610009917 re8 action 768x768 1 - هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم

به گفته Capcom این بازی دنباله و خاتمه ی داستان Resident Evil 7: Biohazard خواهد بود. داستان Village چند سال بعد از حوادث RE7 اتفاق می افتد که در آن شما به عنوان Ethan Winter و در حالت اول شخص به بازی خواهید پرداخت.
ایتن و میا پس از اتفاقات ترسناک بازی RE7 زندگی تازه ای را شروع کرده اند و همانطور که در پیش نمایش این بازی مشاهده شد، کریس ردفیلد باری دیگر پا به زندگی آن ها می گذارد و آرامششان را “مختل” می کند. پس از رویایی با کریس، ایتن به روستای مرموزی می رود تا پاسخ هایی را راجع به وقایع داستان، پیدا کند. فعلا غیر از این مقدمه اولیه، اطلاعات دیگری از کاراکتر ها و انگیزه های شخصیشان در داستان وجود ندارد. به عنوان مثال هنوز مشخص نیست که حضور کریس ردفیلد در این داستان به چه علت است و آیا شخصیت دیگری از سری Resident Evil در بازی حضور خواهد داشت یا خیر. البته بعضی از طرفداران حدس و گمان هایی دارند که آن مرد مو بلند با عینک دودی، Luis Sera از بازی Resident Evil 4 است اما هنوز این فرضیه تایید نشده است. به هر حال، طرفداران مشتاق Resident Evil به ساخت تئوری و حدس و گمان های جالبشان درباره Village ادامه خواهند داد.
در هر صورت، جرقه اصلی اتفاقات داستان به دست ایتن و کریس زده خواهد شد. در تریلر بازی دیدیم که کریس با ظاهری پیرتر و گرفته، مقابل ایتن ظاهر شد که حضور او به نوعی شوم به نظر می رسید. به گفته بعضی از هواداران، شاید حتی او به نوعی دشمن ایتن در این بازی باشد!
در پیش نمایش بازی همراه پازلی لوگوی شرکت آمبرلا را نیز مشاهده کردیم که اشاره به ارتباط آن با وقایع این داستان دارد. از لحاظ گیم پلی، بازی بسیار شبیه به Resident Evil 7 است، اما بر اساس تصاویر و پیش نمایش هایی که تاکنون دیده ایم، محیط بازی احتمالاََ بیشتر در مکان های باز قرار دارد تا مکان های بسته و کوچک مانند RE7 که احساس تنگناهراسی را به ما منتقل می کرد.

بازی Resident Evil: Village بیشتر بر روی سبک اکشن متمرکز خواهد بود

1610009859 chris red 768x768 1 - هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم

از زمان تولد این مجموعه تا کنون، ژانر ترس و کمی بعد اکشن، به تدریج تبدیل به فقره اصلی بازی های رزیدنت ایول شدند. اگرچه هواداران قدیمی جنبه بقای بازی ترجیح می دهند (که در آن مهمات کم است و باعث می شود جنبه اضطرابی و ترس ملموس تر باشد) اما به گفته سازندگان، بازی Village بیشتر بر روی اکشن متمرکز خواهد بود ولی هنوز مشخص نیست که تا چه حد. با توجه به موفقیت های اخیر Capcom، شاید اکشن تر شدن بازی جدید رزیدنت ایول لزوماََ ایده بدی نباشد، اما مسلماََ طرفداران این بازی خواهان تجربه یک بازی تیراندازی سوم شخص مانند Resident Evil 6 نیستند که در آن تمام عناصر ترس و بقا به فراموشی سپرده شده بود.
با توجه به دشمنانی که در بازی با آن ها برخورد خواهیم کرد (که بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت) به این نکته پی خواهیم که بازی RE: Village بیشتر به سمت اکشن گرایش خواهد داشت. در تریلر بازی، صحنه های اکشنی از درگیری با انسان ها و موجودات غیر انسانی مشاهده کردیم. همانطور که اشاره شد، معلوم نیست نقش سبک اکشن تا چه حدی در این بازی پررنگ خواهد بود، اما به نظر می آید که Village در باقی جوانب، میراث RE7 را دنبال کند.
در کنار گیم پلی اکشن بازی، به احتمال زیاد معما ها و پازل های مختلفی هم مانند آیتم های RE7 در بازی وجود داشته باشند. یکی از این آیتم ها (که شاید یکی از پازل های موجود در بازی باشد) موجودی شبیه یک جنین است که در وسط قرار دارد و اطراف آن را شاخه ها و پر های سیاهی احاطه کرده اند. بعضی از طرفداران فرض بر این دارند که این آیتم نماد شرکت آمبرلا است.

دارندگان PS4 و PS5 می توانند Final Fantasy VII Remake را با PlayStation Plus رایگان دریافت کنند
> > >

تمام دشمنان منحصراََ زامبی نیستند

1610009969 resident evil 8 revealed 768x768 1 - هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم

در پیش نمایش بازی موجوداتی را دیدیم که شبیه به گرگینه ها بودند، اما معلوم نیست که آیا آن ها به ویروسی مبتلا شدند یا اینکه قضیه شان مربوط به چیز دیگریست. با این حال به نظر می آید که آن ها یکی از دشمنان مهیب بازی هستند که ما با آن ها در کنار انسان ها نیز درگیر خواهیم شد.
جالب است که در تریلر Village هیچ نمایشی از حضور زامبی ها در بازی مشاهده نکردیم. ما قبلاََ شاهد بودیم که Resident Evil به زامبی ها نیاز ندارد تا فوق العاده باشد، اما عدم وجود زامبی ها در پیش نمایش بازی برای خیلی ها سوال برانگیز بوده است. به هر حال احتمالش هست که هیچ زامبی در بازی وجود نداشته باشد!

صحبت دیگر درباره حضور کریس ردفیلد در بازی می باشد. ممکن است که کاراکتر محبوب ما این بار در نقش یک شخصیت منفی ظاهر شود که این نکته یک تغییر غافلگیر کننده به حساب می آید، اما صحت این موضوع وابسته به علت ملاقات کریس با ایتن است.

بازی چه تاریخی عرضه می شود؟

1610009983 resident evil 8 village is 60 complete new announcements teased for august feature 768x768 1 - هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم

انتشار بازی Resident Evil: Village برای سال 2021 برنامه ریزی شده است اما تاریخ دقیق روز و ماه آن هنوز مشخص نیست. گزارشات مبنی بر آن ادعا هستند که اظهار دارند حدود 60% از پروسه ساخت بازی تا جولای 2020 تکمیل شده بود، بنابراین احتمال می رود که بازی در پاییز سال 2021 منتشر شود. البته چندی پیش اخباری از شرکت Capcom لیک شد که مدعی بود بازی ماه آوریل منتشر می شود اما این درستی این خبر کمی دور از ذهن به نظر می رسد.
فراموش نکنیم ساخت و توسعه بازی های کامپیوتری امری پیچیده و دشوار است، درصدی که از مراحل تکمیل ساخت یک بازی اعلام می شود یک چیز تقریبی ست که ممکن است هر لحظه کم و زیاد شود، با این وجود نباید نسبت به درصد گفته شده خیلی حساب باز کرد و آن ها را مقیاس پیش بینی تاریخ عرضه بازی قرار داد. ساخت عناوین جدید برای سخت افزار های جدید به خودی خود امری چالش برانگیز است، زیرا سازندگان مجبورند که با نحوه کار و بهره برداری از سیستم های جدید آشنا شوند تا بتوانند پروژه خود را به نحو احسن پیاده سازی کنند. با تمام این تفاسیر، سال 2021 زمانی قطعی برای انتشار Village است.

تغییراتی در برنامه نسخه دموی بازی Resident Evil Village صورت گرفت
> > >

مولتی پلیر

1610009994 49995679463 96b998553d k 768x768 1 - هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم

سری رزیدنت ایول تا کنون با حالت های مولتی پلیر مختلف نا آشنا نبوده است، در این رابطه می توان حالت های چند نفره بازی Resident Evil 5 و Resident Evil 6 و هم چنین عنوان Mercenaries را بر بروی Nintendo Switch مثال زد. در نسخه بازسازی شده رزیدنت ایول 3 نیز یک بخش آنلاین چندنفره نامتقارن به نام Resident Evil Resistance وجود داشت که بازیکنان با همکاری یکدیگر باید مغز متفکر بازی را شکست میدادند. عنوان Village هم شاید حاوی یک بخش آنلاین چند نفره باشد اما تاکنون چیزی راجع به این موضوع از طرف Capcom تایید نشده است.
سال پیش طی وقوع انتشار لیک های مختلفی راجع به عناوین آینده شرکت Capcom، خبری از یک حالت بتل رویال برای بازی Resident Evil شنیده شد که البته این ادعا هم تایید نشده، اما شاید Village شامل یک بخش آنلاین در یک مقیاس بزرگ باشد که بتواند با بازی های Call of Duty: Warzone و فورتنایت به رقابت بپردازد. البته همچین چیزی بعید به نظر می رسد، ولی با این اطلاعات لیک شده خیلی از کاربران باور دارند که پتانسیل یک بخش آنلاین بتل رویال برای بازی RE: Village می تواند وجود داشته باشد.

محتویات قابل دانلود

1610010075 re village dlc 768x768 1 - هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم

با توجه به این موضوع که هنوز خیلی چیز ها وجود دارد که راجع به بازی اصلی نمیدانیم، به نظر خیلی زود است که بخواهیم اطلاعاتی از یک DLC برای بازی Village به دست بیاوریم. البته اگر به سوابق بازی های قبلی رزیدنت ایول نگاهی بی اندازیم، احتمالاََ Village نیز شامل آیتم ها و محتویات داستانی قابل دانلود خواهد بود، زیرا تاکنون تقریباََ تمام بازی های اخیر رزیدنت ایول از این قاعده مستثنی نبوده اند. به عنوان مثال Resident Evil 7 حاوی یک مرحله جدید قابل دانلود بود که از طریق آن بخش دیگری از خط داستانی بازی به نمایش گذاشته شد. اگر یک بخش مولتی پلیر برای بازی Village در نظر گرفته شود، آن وقت شاهد عرضه محتویات قابل دانلود بسیاری در قالب آیتم ها، یونیفرم ها و مراحل تازه خواهیم بود.

پیش سفارش

1610010079 re village character 768x768 1 - هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم

هنوز امکان پیش سفارش بازی Village در هیچ کجا وجود ندارد، اما به محض اعلام تاریخ انتشار بازی می توانیم آن را در فروشگاه های پلتفرم مورد نظرمان به صورت پیش سفارشی خریداری کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *