ایلان ماسک: استارلینک تا پایان سال به طور کامل سیار خواهد شد

با اینکه اینترنت ماهواره ای استارلینک (Starlink) در حال حاضر در مراحل آزمایش بتا به سر می برد، ولی کمپانی اسپیس اکس SpaceX از حالا به آینده آن می اندیشد.

مدتی قبل خبری درباره ارسال درخواست نامه ای به سازمان FCC توسط اسپیس اکس برای نصب آنتن های استارلینک بر روی خوردروهای متحرک منتشر شد. این خبر در ابتدا برای برخی به خصوص صاحبان خودرو های تسلا بسیار هیجان انگیز بود زیرا برخی براین گمان بودند که خودروهای تسلا نیز به این آنتن های اینترنت ماهواره مجهز خواهند شد. اما مدت کوتاهی پس از انتشار این خبر، ایلان ماسک مدیر عامل اسپیس اکس و تسلا طی توییتی اعلام کرد، که تجهیزات استارلینک برای خودرو های تسلا بسیار بزرگ هستند،و این درخواست نامه شامل خودروهای بزرگ و سنگین، هواپیماها، کشتی ها و دیگر وسایل نقلیه بزرگ می شود.

ایلان ماسک: استارلینک تا پایان سال به طور کامل سیار خواهد شد
این موضوع تغییر بزرگی در برنامه های استارلینک ایجاد می کند زیرا در حال حاضر تغییر مکان برای کاربران بتای استارلینک میسر نیست، و در فرم ثبت نام بتا بر روی این موضوع تاکید شده است که بعد از نصب تجهیزات امکان نقل مکان وجود ندارد. این به این دلیل است که در حال حاضر شبکه ماهواره ای استارلینک به طور کامل در مدار زمین شکل نگرفته است و این محدودیت با ارسال ماهواره های باقی مانده به فضا به مرور زمان برطرف خواهد شد. با این حال این یک محدودیتی است که در حال حاضر کاربران با آن روبرو هستند.
ایلان ماسک: استارلینک تا پایان سال به طور کامل سیار خواهد شد
ایلان ماسک نیز در اینباره در پاسخ یکی از کاربران درباره امکانات سیار استارلینک اعلام کرد: بله (استارلینک) می بایست تا پایان سال کاملا سیار شود و کاربران میتوانند بر روی خودروهای سنگین و کامیون ها در حال حرکت از آن استفاده کنند. برای این امر لازم است تعدادی دیگر از ماهواره ها به فضا پرتاب شوند، و برخی نرم افزار های کلیدی بروز رسانی شوند.
همانطور که از این پاسخ پیداست، این موضوع هنوز شکل قطعی به خود نگرفته و مستلزم این است که تمامی برنامه های اسپیس اکس طبق زمان بندی پیش بینی شده اجرا شوند، ولی با سابقه اسپیس اکس در برنامه ریزی و توان عملیاتی بالای این کمپانی میتوان گفت به احتمال بسیار قوی این قابلیت برای کاربران تا پایان سال میلادی جاری میسر خواهد شد.
کشتی فضایی ایلان ماسک به هوا رفت
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

اطلاعاتی از زمان عرضه نسخه دموی بازی Resident Evil Village منتشر شد

خواندن مطلب بعدی ←

نسل بعدی حافظه های DDR سرعت سرسام آوری خواهند داشت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *