1624032406 earth heat min 1440x720 - مطالعه جدید نشان می دهد زمین با سرعت زیاد و نگران کننده ای گرما را به دام انداخته است
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک مطالعه جدید نشان می دهد که در طول 14 سال، میزان گرمای به دام افتاده در اقیانوس و جو زمین دو برابر شده است.

به گزارش آنکوتک، محققان برای فهمیدن اینکه گرمای زمین به چه میزان به دام می افتد، اندازه گیری های ماهواره ای ناسا را بررسی کردند که نشان می دهد چه مقدار از انرژی خورشید وارد جو زمین می شود و چه مقدار به فضا باز می گردد. آنها این را با داده های شناورهای NOAA که درجه حرارت اقیانوس را ردیابی می کنند مقایسه کردند، که به آنها ایده می دهد که چه مقدار گرما جذب اقیانوس ها می شود.

تفاوت بین میزان گرمای جذب شده توسط زمین و مقدار بازتابش شده به فضا را عدم تعادل انرژی می نامند. در این حالت، آنها دریافتند که از سال 2005 تا 2019، میزان گرمای جذب شده توسط زمین در حال افزایش است. نتایج، این هفته در نامه های تحقیقات ژئوفیزیک منتشر شد.

“دو روش کاملاً مستقل برای مشاهده تغییرات در عدم تعادل انرژی زمین، واقعاً توافق خوبی دارند، و هر دو این روند بسیار بزرگ را نشان می دهند، که به ما اطمینان زیادی می دهد آنچه مشاهده می کنیم یک پدیده واقعی است. و نه فقط مصنوعات ابزاری، “نورمن لوب، محقق ناسا و نویسنده اصلی این مطالعه در یک بیانیه مطبوعاتی. اذعان داشت”روندهایی که ما یافتیم از یک نظر کاملا هشدار دهنده بودند.”

محققان فکر می کنند دلیل اینکه زمین گرمای بیشتری را تحمل می کند به چند عامل مختلف برمی گردد. یکی تغییرات اقلیمی ناشی از انسان است. از جمله مشکلات دیگر، هرچه بیشتر گازهای گلخانه ای ساطع کنیم، گرمای بیشتری به دام می افتد. وقتی در نظر بگیرید که افزایش گرما یخ و برف را نیز ذوب می کند، بدتر هم می شود. یخ و برف می توانند به سیاره کمک کنند تا گرما را به فضا منعکس کند – با از بین رفتن آنها، گرما بیشتری می تواند توسط زمین و اقیانوس های زیر آن جذب شود.

15 ماموریت حیرت انگیز ناسا + مستند از گذشته تا آینده ناسا
> > >

عامل دیگری نیز در این زمینه نقش دارد، تغییرات طبیعی در الگوی آب و هوایی به نام نوسان ده ساله اقیانوس آرام. بین سالهای 2014 و 2019، این الگو در یک “مرحله گرم” قرار داشت که باعث تشکیل ابرهای کمتری شد. این همچنین به معنی جذب گرمای بیشتر توسط اقیانوس ها است.

لوب می گوید، بیش از احتمال وجود ترکیبی از تغییر آب و هوا با آن تغییرات طبیعی است که تفاوت زیادی در تعادل انرژی زمین ایجاد می کند. “و در طول این مدت هر دو باعث گرم شدن زمین می شوند، که منجر به تغییر نسبتاً زیادی در عدم تعادل انرژی زمین می شود. میزان این افزایش بی سابقه است. ”

چهارده سال در مقایسه با تاریخ طولانی آب و هوای کره زمین مدت زیادی نیست – محققان مجبورند برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انطباق با تصویر کامل از عدم تعادل انرژی کره زمین، اطلاعات را جمع آوری کنند.

لوب به سی ان ان گفت: “امید من این است که در دهه های آینده شاهد کاهش این عدم تعادل انرژی باشیم.” “در غیر این صورت، ما شاهد تغییرات نگران کننده آب و هوا خواهیم بود.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *