1623392855 image 2021 06 11 105718 - الکترونیک آرتز هک شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

با نزدیک شدن فستیوال E3 و برگزاری جشنواره بازی های تابستانی، صنعت بازی سازی روزهای هیجان انگیزی را سپری میکند، اما در این بین به نظر میرسد که روز تلخی برای کمپانی الکتورنیک آرتز (Electronic Arts ) بوده است. این کمپانی روز گذشته مورد حمله سایبری قرار گرفته است و گزارشات حاکی از آن است که نزدیک به یک ترابایت اطلاعات از سرور های EA به سرقت رفته است.

این رخنه امنیتی روز گذشته توسط وبسایت Motherboard گزارش شده است. به گزارش این وبسایت پیغام هایی درباره این موضوع در یک انجمن زیر زمینی هکر ها مشاهده کرده است، که در آن هکر هایی مسئولیت این رخنه و سرقت داده را به عهده گرفته اند. پست های این انجمن همچنین اطلاعاتی از داده های سرقت رفته منتشر کرده اند که  شامل  سورس کد های بازی فیفا 2021، به همراه کد های matchmaking بازی، سورس کدها وابزار های موتور فراست بایت (Frostbite) و برخی فریم ورک ها و SDK های این کمپانی می شود.

هکر ها ادعا کرده اند که حدود 780 گیگابایت اطلاعات را از سرور های EA به سرقات برده  و قصد فروش آن را با افراد مایل دارند. وبسایت Motherboard در اینباره با مسئولان EA تماس برقرار کرده اند و به گفته EA، تحقیقات درباره این نفوذ به شبکه های کمپانی همچنان ادامه دارد و طی این حمله فقط تعداد محدودی از سورس کد های بازی ها و ابزار مربوطه به آن ها به سرقت رفته است.

سوال مهم اینجااست که آیا اطلاعات مصرف کنندگان و مشتریان از این حمله در امان بوده یا خیر؟ خوشبختانه EA در اینباره اعلام کرده است که تا به حال هیچ مدرکی دال بر به سرقت رفتن اطلاعات کابران وجود ندارد. با این که این پاسخ از سوی EA کمی شک بر انگیز است، اما نبود هیچ نشانه از این موضوع جای خوشحالی دارد. به نظر میرسد که حمله صورت گرفته در برنامه های EA برای بازی های حال وآینده خود تاثیری نداشته است که خبر خوبی است، اما حمله های متعدد صورت گرفته به کمپانی های بزرگ بازی سازی کمی برای بازیکن ها ناراحت کننده است و هنوز مشخص نیست چطور این حمله ها در آینده در تجربه مخطبان تاثییر خواهد گذاشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *