1613677857 grid screenshot yellow 1280x720 1 - EA چندین بازی مسابقه ای را به پورتفولیوی خود اضافه کرد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

EA امروز طی بیانیه اعلام کرد که اکتساب استودیوی کد مسترز (Code Masters) که مدتی پیش اقدام به خرید آن کرده بود به پایان رسید.

اکتساب این استودیو بسیار سریع نیز انجام شد و اولین بار در اوایل دسامبر سال 2020 اطلاع رسانی شد. طی این معامله EA با پرداخت 1.2 میلیارد دلار مالکیت کد مسترز به علاوه تمام بازی هایش را بدست آورد. این اکتساب توسط EA برای حضور پررنگ تر در بازار بازی های مسابقه ای صورت گرفت. قبل از این سری بازی های مسابقه ای EA شامل نید فور اسپید و ریل ریسینگ می شد. البته سری بازی Burnout را نباید فراموش کرد ولی مدت زیادی است که از این بازی خبری نیست، به جز نسخه Remaster بازی Burnout paradise که مدتی پیش عرضه شد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، پس از اکتساب کد مسترز، پورتفولیوی بازی های مسابقه ای EA گسترش بسیاری یافت. این منتشرکننده حالا صاحب امتیاز بازی هایی مثل Formula 1DIRTGRIDDIRT Rally و Project CARS است. به همین راحتی این کمپانی در بازی های مسابقه ای به بزرگترین رقیب برای دیگر کمپانی ها تبدیل شد.

اولین اقدام EA پس از این اکتساب احتمالا اضافه کردن بازی های کدمسترز به سیستم عضویت خود یعنی EA Play خواهد بود، پس به زودی یک آپدیت بزرگ از EA Play در پلتفرم های موجود بر روی اکس باکس، کامپیوتر و دیگر کنسول ها خواهیم دید. این درحالی است که اخیرا EA توجه خاصی به EA Play نشان داده است، به خصوص که مدتی پیش تصمیم گرفت بعد از یک دهه به فروشگاه استیم بازگردد. پس دیدن بازی های کدمسترز برای افزایش فروش بیشتر این سیستم عضویت دور از ذهن نیست.

تریلر جدید Ghostwire Tokyo ظاهر جدیدی از گیم پلی ارائه می دهد
> > >

متاسفانه وقتی صحبت از EA می شود، همیشه نگرانی خاصی برای تغییرات صورت گرفته در بازی های منتشر شده توسط این کمپانی وجود دارد. از آنجایی که EA سابقه خوبی در مشتری مداری ندارد و کمی حریصانه عمل میکند، اولین سوالی که پس از این نوع اکتساب پیش می آید این است که چطور EA سیاست های کسب و کار مدمسترز را مورد اثر قرار خواهد داد. در حاضر فقط باید منتظر ماند تا دید EA چطور عمل خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *